Trenéři

Kohn Pavel

Telefon +420 604 993 842
E-mail pavelkohn@1jcbo.cz
Trenérská třída II.třída
Datum narození 18.01.1990
S judem začal/a 2004
Věková kategorie Muži
Technický stupeň/pás f2.dan-černý
Tréninkové středisko Ostrava Přívoz
Fotogalerie  

Trenér

Koza D.

Dosažené výsledky

Mistrovství České republiky
muži
2013 do 60 kg 3. místo

Mistrovství České republiky
muži
2011 do 60 kg 5. místo

Mistrovství České republiky
muži
2010 do 60 kg 3. místo

Mistrovství České republiky
junioři
2009 do 60 kg 3. místo

Mistrovství České republiky
junioři
2008 do 60 kg 7. místo

Sportovní životopis

Trenér II. třídy, II. dan, zkušební komisař II. třídy.

S judem jsem začal až ve 14 letech, první chvat jsem však použil mnohem dříve. V klukovské rvačce před základní školou jsem úspěšně použil techniku "Tomoe nage", kterou jsem před tím viděl u svého skvělého bratra a judisty Tomáše Kohna. To bylo někdy v roce 2002. V té době jsem však ještě neměl šanci stát se judistou. Rodičům nebylo možné vysvětlit, že hraní na housle pro mě není to pravé.

Naštěstí se stalo, že když o prázdninách roku 2004 nevěděli, co se mnou, poslali mě na judocamp. Tenkrát jsem jim řekl: Pojedu, ale chci dostat kimono! Kimono mi nakonec věnoval můj první trenér Jan Janovský, kterému jsem dodnes za mnohé vděčný. Naplno trénovat jsem začal po prázdninách a po několika málo týdnech jsem se přihlásil na turnaj do Dobré. Trenér na mě asi hodně viděl, že chci zápasit, a tak mě tam pustil. Podařilo se mi vyhrát hned první zápas a obsadil jsem třetí místo. To mě nadchlo do dalších turnajů a tréninků!

Trénoval jsem v Hrabůvce na Poliklinice pod vedením Jana Janovského, Jitky Jánošíkové a dalšího trenéra, který mne velmi ovlivnil: Miroslava Kubiny. Bylo to krásné! Po roce jsem však odešel na Sarezu do družstva dorostenců, kde mě nejvíce naučil trenér Radilav Borbély. Na Sareze jsem zůstal až do roku 2009, kdy jsem po 5 letech v judu složil zkoušky na 1. kyu (kluci si ze mě tehdy dělali srandu, že jsem přečetl příručku "Judistou snadno a rychle") a v juniorské kategorii jsem obsadil 3. místo na Mistrovství České republiky (z toho si srandu nedělali).

Na podzim toho roku jsem odešel studovat do Prahy, kde jsem začal trénovat na USK Praha a měl možnost získávat zkušenosti v randori s předními českými judisty, například s Pavlem Petřikovem, nebo třeba s Petrem Šedivákem. Snad díky tomu jsem letech 2010 a 2013 na MČR mužů získal další bronzové medaile. V Praze se stala ale jiná důležitá věc. Oslovil mě trenér Jiří Vaněk, pro něhož jsem začal pracovat v JC Kidsport a chvíli jsem také dělal asistenta trenéra na USK Praha. Byla to úžasná brigáda také jsem tím získal mnoho zkušeností.
Po celou dobu, co jsem byl v Praze, jsem však byl členem extraligového a později prvoligového týmu 1. JC Baník Ostrava, jehož součástí jsem dodnes.

Byl ale čas vrátit se domů. V letech 2016-2017 jsem byl vedoucím trenérem družstva Starších žáků 1. JC Baníku Ostrava na středisku Sareza v Přívoze a v říjnu roku 2017 jsem byl převelen do Hrabůvky jako hlavní trenér na nově zrekonstruované Tréninkové centrum Jindřicha Kaděry.

Nikdy jsem nebyl špičkovým judistou. Nyní se snažím být alespoň špičkovým trenérem. Dokud to jde, stále zápasím a judo mám nyní jako hlavní profesi. Je zvláštní, že mě to po těch letech ještě baví. Myslím, že judo je opravdu více, než jen sport!

Zpět


CzechBulgarianEnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish
Facebook