Sdílej přes:

Baníkovští judisté opět zářili

Tuto sobotu 31.3.2012 se v Hranicích na Moravě konalo Mistrovství České republiky juniorů a juniorek v judu. V konkurenci 180 závodníků a závodnic se neztratily ani členové 1.Judo clubu Baník Ostrava. Hned pět ze sedmi účastníků si odvezli cenné kovy. Jan Pravda v hmotnostní kategorii do 100kg a Dominik Polášek v hmotnostní kategorii nad 100 kg získali titul Mistra České republiky. Jakub Král byl stříbrný a bojoval také v hmotnostní kategorii nad 100 kg. Bronzové medaile vybojovali František Šmehlík v hmotnostní kategorii  do 66 kg a Jan Hefka v hmotnostní kategorii do 90 kg. Kousek od medaile byl Matyáš Otto v hmotnostní kategorii do 73 kg, který prohrál boj o třetí místo a skončil na pátém místě. mistrovství se nevydařilo pouze Jirkovi Svobodovi v hmotnostní kategorii do 66 kg, který prohrál hned v prvním zápase a dále pak již v pavouku nepokračoval, je juniorem teprve prvním rokem, takže bude v této věkové kategorii startovat ještě další 2 roky. Díky těmto vynikajícím výsledkům, se 1. Judo club Baník Ostrava stal nejúspěšnějším klubem tohoto Mistrovství a potvrdil, že v mládežnických kategoriích patří ke špičce v republice.

Dařilo se také členům sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových, kteří nejsou členy klubu, ale absolvují v něm během studia sportovní přípravu a to Tomáši Kozmovi, který vybojoval v hmotnostní kategorii do 55 kg 2. místo a Jiřímu Bodnárovi, který v hmotnostní kategorii do 73 kg skončil na 5. místě (oba Baník Karviná).