dorostenky nad 70 kg

Tomáš Meixner

Šimon Křížek

mladší žáci do 42 kg

První turnaj Českého poháru letošního roku, který jsme jako, každý rok pořádali u nás v Ostravě, skončil pro nás po sportovní stránce velmi úspěšně. V hodnocení klubů jsme se umístili na prvním místě [více…]. Druhý letošní turnaj Českého poháru, proběhl o tomto víkendu, tj. 12.3.-13.3.2016. Turnaj byl taky jako v posledních letech pořádán v Jablonci pod Nisou. I tentokrát při nás stálo sportovní štěstí, a díky zisku 3 zlatých, 4 stříbrných a 3 bronzových medailí, jsme se v pořadí klubů umístili na druhém místě za USK Praha a jen velmi těsně před SK KP Brno a stali jsme se nejúspěšnějším klubem jak kategorii mladších žáků tak také v kategorii dorostenek [více…]. V hmotnostní kategorii do 55 kg obsadil 2. místo Radek Rýpar, student sportovního gymnázia Ostrava, když po vyrovnaném souboji podlehl ve finálovém boji Musilovi ze Sokola Praha Vršovice.

Kompletní výsledky [více…].

Turnaj Evropského poháru Záhřeb – Chorvatsko.

V průběhu tohoto víkendu se Michal Raška a Tomáš Pustějovský spolu s trenérem Dušanem Kozou zúčastnili akce reprezentačního výběru ČR pod vedením trenéra dorostenecké reprezentace Jaroslava Švece.
Oba borci startovali shodně v hmotnostní kategorii do 90 kg a trenér Dušan Koza byl s jejich výkony velmi spokojen. Příjemným překvapením bylo 9. místo Tomáše Pustějovského, které obsadil po dvou výhrách a dvou těsných porážkách. Zvláště kvalitní výkon podal Tomáš s pozdějším vítězem, Srbem Brasnovicem, se kterým svedl vyrovnaný souboj, kdy o výhře soupeře rozhodlo jedno shido. Michael Raška si v prvním kole poradil s rakouským závodníkem Edererem. Ve druhém kole pak, ale podlehl francouzskému závodníku Mvuamovi, který nakonec obsadil třetí příčku a v opravách pak podlehl italskému závodníkovi Lahboubovi [více…]. Tomáš Pustějovský odcestoval po turnaji domů a Michal Raška zůstal v Záhřebu s reprezentací na tréninkovém kempu.