Trenéři

Rýpar Radek

Telefon 605 234 693
E-mail radekrypar@1jcbo.cz
Trenérská třída III.třída
Datum narození 2000
Váha 60 kg
Věková kategorie Junioři
Technický stupeň/pás h1.kyu-hnědý
Tréninkové středisko ZŠ Kosmonautů

Dosažené výsledky

3. místo evropský pohár juniorů Poznaň 2019
3. místo evropský pohár dorostenců Teplice 2017


mistr české republiky mužů 2019
vicemistr české republiky mužů 2018

mistr české republiky juniorů 2019
vicemistr české republiky juniorů 2018

Sportovní životopis

S judem jsem začal ve svých 6ti letech v Závišicích pod trenérem Liborem Kahánkem. Během žákovských let jsem byl mnohokrát součástí družstva Baníku Ostrava. Od roku 2015 jsem studoval na sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových v Ostravě. V této době jsem trénoval pod vedením Dušana Kozy a Romana Martínka. Nyní studuji na Ostravské Univerzitě.

2015
V kategorii dorostenců do 50kg jsem získal první titul mistra České republiky.
Následný rok tj. 2016 jsem obhájil mistrovský titul v nové váhové kategorii do 55 kg.

2017
Tento rok byl pro mě nejúspěšnější ze všech. Účastnil jsem se několika evropských pohárů např. ve Španělsku, Chorvatsku, Německu, Polsku. Jeden z mých povedenějších startů byl v Ruské Tule, kde jsem obsadil 5. místo. Následující evropský pohár se konal v České republice v Teplicích. Tam jsem obsadil 3. a tím jsem splnil limit na start na mistrovství evropy. ME se konalo v Litvě. Tam jsem bohužel prohrál v prvním kole s francouzským reprezentantem. I přes to, že to byl můj nejúspěšnější rok jsem na mistrovství ČR skončil na 5. místě.

2018
Jsem startoval na evropských pohárech v Maďarsku a České republice. V tomto roce jsem získal svůj třetí titul mistra republiky tentokrát ve váze do 60kg a taky na mistrovství ČR mužů jsem skončil na 2. místě.

2019
Stal jsem se součástí Extraligového týmu a také jsem vypomohl německému týmu v Bundeslize. Tento rok jsem vyhrál mistrovství ČR v kategoriích juniorů i mužů do 60kg. Také jsem startoval na evropských pohárech v Praze a Polské Poznani, kde jsem vybojoval bronzovou medaili.

Zpět


CzechBulgarianEnglishFrenchGermanItalianPolishRussianSpanish
Facebook