Sdílej přes:

Velká cena Ostrava

Tuto sobotu 11.4.2009 proběhl v hale Sareza v Ostravě Přívoze nejprestižnější judistický turnaj našeho kraje v kategorii seniorů, Velká cena Ostravy mužů a žen – memoriál Jana Stankoviče v hmotnostní kategorii do 66 kg, kterou měl tu čest pořádat 1. JC Baník Ostrava. Turnaj byl sice o něco málo méně obsazený než jeho předchozí ročník, ale co se kvality týče, byl to nejlépe obsazený turnaj posledních let. Sešlo se zde několik Českých a Polských špičkových reprezentantů. Jednou z největších ozdob turnaje, vedle českého reprezentanta Jaromíra Ježka několikanásobného vítěze světového poháru a účastníka Olympijských her v Aténách, jenž se představil v hmotnostní kategorii do 81 kg to byl v hmotnostní kategorii do 73 kg polský nadějný reprezentant Tomasz Kowalski z AZS Opole dvojnásobný vítěz prestižní váhy do 66 kg v předchozích ročnících tohoto turnaje, Mistr Evropy Juniorů z Prahy v r. 2007 a mistr Evropy do 23 let z r. 2008, který se jako jeden z mála Evropských judistů může pyšnit také vítězstvím v jednom z nejprestižnějších turnajů světa pořádaném v kolébce juda Japonsku na počest zakladatele juda Jigora Kana "Kano cup".

V tomto náročném turnaji se neztratili ani závodníci domácího klubu, kteří skončili v hodnocení klubů překvapivě na celkovém čtvrtém místě. O tento úspěch se ziskem jedné zlaté a dvěma bronzovými medailemi zasloužili Monika Bakayová, která zvítězila v hmotnostní kategorii do 52 kg a bratři Kohnové, kteří získali oba shodně třetí příčku. Pavel Kohn v hmotnostní kategorii do 60 kg a Tomáš Kohn v hmotnostní kategorii do 66 kg. Z Moravskoslezského kraje se dokázali prosadit závodníci Baníku Karviná Tomáš Heczko, který podlehl ve finále váhy do 66 kg zkušenějšímu Linhartovi z Sokola Praha Vršovice a Ondřej Kičmer, který skončil ve stejné hmotnostní kategorii na 3. místě. V hmotnostní kategorii do 90 kg skončil Lukáš Rak z MěPol Ostrava na 2. místě a Alexandr Jurečka z JC Havírov na 3. místě.