Sdílej přes:

Velká cena Ostravy dopadla na výbornou

O tomto víkendu 12.-13.2011 pořádal 1. judo club Baník Ostrava již desátý ročník Velké ceny Ostrava. Letošní rok byl turnaj nově rozšířen i o kategorii juniorů. Další novinkou bylo zařazení turnaje do série turnajů Českého poháru, ze kterých je sestaven žebříček jako postupové kritérium na Přebory a Mistrovství České republiky jednotlivců. To byl také jistě jeden z důvodů, že judistická obec našeho kraje měla šanci shlédnout nevídanou podívanou, neboť tak početně a kvalitně obsazený turnaj se snad v Ostravě dosud ještě nekonal. Přívozská hala Sareza praskala ve švech, během víkendu se zde představilo neuvěřitelných 779 závodníků z 91 klubů z Česka, Polska a Slovenska. Velmi nejen početné, ale hlavně kvalitní zastoupení zde měli právě polské kluby a o této kvalitě jistě svědčí umístění v celkovém pořadí klubů kde mezi prvními šesti nejúspěšnějšími kluby najdeme hned pět klubů z Polska. Jediným českým klubem, který se mezi ně dokázal vklínit byl právě domácí Baník Ostrava, který obsadil v celkovém hodnocení klubů tohoto turnaje, krásné třetí místo. Do první desítky nejlepších se probojoval také další ostravský klub TJ Mittal Ostrava, který obsadil příčku devátou, což svědčí o tom, že kvalita ostravského juda je na dobré sportovní úrovni.

Při sobotním zahájení turnaje měl místopředseda Českého svazu juda Ing.Miroslav Bartel milou povinnost uvést do síně slávy, nestora našeho klubu Jindřicha Kaděru, dlouholetého úspěšného závodníka, trenéra a funkcionáře, bronzového medailistu z mistrovství Evropy v Amsterodamu v r. 1960.

O úspěch 1. judoclubu Baníku Ostrava na tomto náročném turnaji se zasloužili tito domácí závodníci: ve svých hmotnostních kategoriích zvítězili, starší žákyně Chwastarzová Alena do 48 kg a Polášková Kristýna nad 57 kg, starší žáci Bednařík Petr do 60 kg a Jakub Král nad 73 kg a dorostenec Sope Asret do 81 kg. Druhá místa obsadili mladší žákyně Macháčková Kristýna do 28 kg a Tománková Lucie do 57 kg, starší žáci Selecký Lukáš do 55 kg a Slánička Jan do 60 kg, dorostenci Šmehlík František do 66 kg a Kotyk Tomáš nad 90 kg, juniorka Langammerová Jitka do 70 kg a Gujda Michal nad 100 kg. Třetí místa pak v dorostencích věkem ještě starší žák Král Jakub nad 90 kg, juniorka Fetie Sope do 70 kg a junioři Otto Matyáš do 73 kg spolu s Pravdou Janem nad 100 kg.