Sdílej přes:

O klubu

1. Judo club Baník Ostrava, z.s. je třetím největším klubem v České republice s členskou základnou, která má téměř 1000 členů. Klub se zaměřuje na komplexní rozvoj judistů od dětského věku až po seniorské, potažmo veteránské kategorie. Ve všech kategoriích se účastní nejvyšších soutěží. Věnuje se judu jak na sportovní, tak i rekreační úrovni.

Klub se 72 letou historií ušel kus cesty a proto se nyní můžeme pyšnit trenérským týmem, který čítá 55 trenérů, kteří dohlíží na profesionální rozvoj napříč kategoriemi. S rozvojem členské základny souvisí i rozvoj tréninkových míst. Aktuálně trénujeme v 5 tréninkových centrech, v 25 základních školách a v 15 mateřských školách v Ostravě a okolí a cvičíme ve více než sedmdesáti tréninkových skupinách.

Důležitá čísla o klubu

• Počet členů klubu (celkem): 927