Jak začít?

Proč s námi?

 • Jsme nejúspěšnějším, největším a nejstarším judo klubem v Ostravě, s více než sedmdesátiletou historií.
 • Jsme tu jak pro ty, kteří se chtějí věnovat judu pro zábavu, tak pro ty, kteří se mu chtějí věnovat závodně.
 • Trénujeme cíleně a kvalitně pod dohledem kvalifikovaných trenérů všechny věkové kategorie, a to od dětí až po seniory.

V kolika letech začít?

Začít můžete kdykoliv!

 • Pracujeme s dětmi již od 4 let v mateřských školách. Největší zájem o judo však zaznamenáváme v mladším školním věku, kdy si řada dětí volí sport, který by je bavil a naplňoval.
 • Judo je velice specifický sport a na začátek není nikdy pozdě. Tento trend se potvrzuje v poslední době, kdy roste obliba tzv. veteránského juda a do tréninkových skupin se zapojují lidé i pokročilého věku.

Co se naučím?

Děti, ale i každý nově příchozí se u nás naučí:

 1. Základní pohybové dovednosti doplněné pestrými hrami.
 2. Gymnastické prvky, jako například: kotouly, stojky, hvězdy, přemety a mnoho dalších.
 3. Techniky pádů: pády vpřed, vzad a v bok, které jsou nedílnou součástí pro judo, ale i pro život.
 4. Techniky chvatů juda, které se skládají z technik v postoji, ale i na zemi.

Co potřebuji pro judo?

Začátek je snadný!

 • Pro začátek stačí Vašim dětem tepláky, triko s dlouhým rukávem a to je vše!
 • Postupem času, když Vaše dítě přejde k výuce juda je dobré zakoupit judistické kimono, které lze pořídit cirka od 600,- Kč.

Kde Vás najdu?

Jsme blíže, než si myslíte!

 • Najdete Nás v 5 tréninkových centrech, v 25 základních školách a v 15 mateřských školách v Ostravě a okolí!
 • Vyberte si místo, které Vám nejvíce vyhovuje a vše potřebné prokonzultujte s kvalifikovaným trenérem.

Kolik to vlastně stojí?

Levnější, než si myslíte!

Jak vybrat vhodnou tréninkovou skupinu?

Podle věku, preferencí a místa bydliště máte různé možnosti:

 • Předškoláci – pokud necvičíme přímo ve vaší mateřské škole, zvolte jednu ze skupin „předpřípravka“ v tréninkových centrech Hrabůvka nebo Poruba.
 • První stupeň základní školy – pokud si chcete vyzkoušet judo pro zábavu 1x týdně, vyberte si skupinu kroužku juda na základní škole. Pokud máte zájem o tréninkovou přípravu vícekrát týdně, je pro vás vhodná skupina „přípravka“ na jednom z tréninkových center (Přívoz, Hrabůvka, Zábřeh, Poruba).
 • Druhý stupeň základní školy – pro začátečníky v tomto věku je vhodná nezávodní tréninková skupina v Tréninkovém centru Sareza v Přívoze nebo skupina Dospělí.
 • Dospělí – vyberte si jednu ze skupin „judo pro všechny“ (tréninkové centrum Zábřeh), „judo pro rodiče“ (tréninkové centrum Poruba), „sebeobrana“ (tréninkové centrum Přívoz) nebo „veteráni“ (tréninkové centrum Hrabůvka).

Popis náplně jednotlivých skupin

Mladší přípravka: začátečníci od 4 let věku trénující 1x týdně, náplní je základní pohybová průprava formou hry, základy technik na zemi a v postoji, děti se turnajů neúčastní.

Starší Přípravka: tréninková skupina začátečníků, trénující 2x týdně. Rozvíjí základní pohybové dovednosti, gymnastiku, pády a úplné základy technik juda. Vše zábavnou formou s důrazem na všestrannost.

Mladší žáci: pokročilá skupina trénující až 3x týdně. Náplní tréninků jsou základní pohybové dovednosti, složitější gymnastické prvky, nácvik pádů a základních technik juda.  Děti se účastní klubového turnaje přípravek a judo-víkendů.

Starší žáci: tréninková skupina trénující až 4x týdně. Náplní tréninků jsou všestranná pohybová příprava a základní formy technik juda jak v postoji, tak na zemi. Děti se účastní větších turnajů v kraji.

Mladší, starší dorost: výběrová skupina trénující až 9x týdně, náplní je taktická, technická, kondiční a psychická příprava, judisté se účastní národních a mezinárodních turnajů s cílem reprezentace klubu v dorosteneckém národním týmu České republiky.

Junioři: výběrová skupina trénující až 9x týdně, náplní je taktická, technická, kondiční a psychická příprava, judisté se účastní národních a mezinárodních turnajů s cílem reprezentace klubu v juniorském národním týmu České republiky.

Veteráni: skupina dospělých trénující 2x týdně, náplní jsou různé formy nácviku technik v postoji a na zemi a kondiční příprava.

Nezávodní skupina: skupina trénující 2x týdně, náplní jsou různé formy technik v postoji a na zemi, nácvik formou KATA a příprava judistů k vykonávání činnosti rozhodčích, trenérů a dalších.

Judo pro rodiče: skupina dospělých trénující 1x týdně, náplní jsou různé formy nácviku technik v postoji a na zemi a kondiční příprava.

Judo pro všechny: skupina dospělých trénující 1x týdně, náplní jsou různé formy nácviku technik v postoji a na zemi a kondiční příprava.

Nevíte si rady? Nebojte se obrátit na tel. číslo +420 736 783 588 a vaše dotazy budou zodpovězeny.