Sdílej přes:

O klubu

1. Judo club Baník Ostrava, z.s. je třetím největším klubem v České republice s členskou základnou, která má více něž 800 členů. Klub se zaměřuje na kontinuální rozvoj judistů od dětského věku až po seniorské, potažmo veteránské kategorie.

Klub se 71 letou historií ušel kus cesty a proto se nyní můžeme pyšnit trenérským týmem, který skýtá cirka 72 trenérů, kteří dohlíží na profesionální rozvoj napříč kategoriemi. S rozvojem členské základny souvisí i rozvoj tréninkových míst. Aktuálně trénujeme v 5 tréninkových centrech, v 26 základních školách a v 11 mateřských školách v Ostravě a okolí.

V hodnocení klubů Českým svazem juda jsme se v roce 2021 dokázali umístit mezi třemi nejlepšími kluby v České republice. Proto již nyní můžeme směle říci, že i v příštích letech očekáváme ve všech směrech naší činnosti další růst.