Sdílej přes:

1. JC Baník Ostrava na domácím tatami potvrdil roli favorita

    Během víkendu 24.-25.10.2009 se konala v Ostravské hale Sareza v Ostravě Přívoze Velká cena Ostravy v judu. V sobotu se nám představili nejmladší závodníci v kategoriích mladších a starších žáků a žaček a v neděli jsme pak již mohli vidět vyspělejší judo v podání dorostenců a dorostenek.

    Tento turnaj byl poslední z pěti kvalifikačních turnajů, které slouží jako nominační pro nadcházející přebor České republiky starších žáků a žaček a Mistrovství České republiky dorostenců a dorostenek. Domácí Baník, který byl doposud v sérii letošních turnajů nejúspěšnějším klubem se předvedl opět ve vynikajícím světle a ziskem pěti zlatých, čtyř bronzových a sedmi stříbrných medailí tak uzavřel letošní úspěšnou bilanci. Nejenže jako jediný z letošních pořádajících klubů dokázal zvítězit na domácí půdě, ale v součtu všech turnajů se stal také celkově nejúspěšnějším klubem . Ve všech letošních kvalifikačních turnajích se Baníkovským borcům letos podařilo získat 19 zlatých medailí, což představuje v průměru více než dvojnásobný počet, který se podařil získat špičkovým klubům ČR. Baník také jako jediný dokázal pravidelně bodovat v průřezu všech věkových od těch nejmladších až po nejstarších. Ukazuje se tak aktivita  a nasazení mladých baníkovských judistů a dlouhodobá a systematická práce posledních let.

    Nyní již nám nezbude než držet našim mladým nadějím palce, aby se jim stejně tak dařilo na přeborech a mistrovstvích České republiky, které je čekají v měsíci listopadu. Již první listopadový víkend se představí starší žáci a žačky na Přeboru České republiky v Mohelnici, kde se nominovali Jiří Svoboda v hmotnostní kategorii do 50 kg, Patrik Lukáš v hmotnostní kategorii do 55 kg, František Šmehlík v hmotnostní kategorii do 60 kg, Asret Sope v hmotnostní kategorii do 66 kg, Tomáš Kotyk v hmotnostní kategorii nad 73 kg a Kristýna Golová v hmotnostní kategorii do 48 kg. Druhý listopadový víkend proběhne Přebor České republiky v Chomutově kde se nominovali Vilímek Patrik v hmotnostní kategorii do 30 kg, Dürrer Robert v hmotnostní kategorii do 34 kg, Lukáš Dominikv hmotnostní kategorii do 38 kg, Selecký Lukáš v hmotnostní kategorii do 42 kg, Slánička Jan a Ochman Marek v hmotnostní kategorii do 46 kg, Veselovský Marek v hmotnostní kategorii do 60 kg a Král Jakub v hmotnostní kategorii nad 60 kg. V mladších žákyních by měli startovat Tománková Lucie a Chvastarzová Alena v hmotnostní kategorii do 48 kg a Blaťáková Michaela v hmotnostní kategorii do 57 kg. A konečně třetí víkend bude patřit dorostencům a dorostenkám, kteří se utkají v Plzni o titul Mitr České republiky. Na tento turnaj se podařilo nominovat Patriku Lukášovi v hmotnostní kategorii do 55 kg, Františku Šmehlíkovi v hmotnostní kategorii do 60 kg, Matyáši Ottovi a janu Hefkovi  v hmotnostní kategorii do 73 kg, Tomáši Kotykovi v hmotnostní kategorii do 90 kg, Janu Pravdovi v hmotnostní kategorii nad 90 kg.

 

Kompletní výsledky a fotogalerie z turnaje [ více… ]