Sdílej přes:

5 iponů z Grand Prix v Düsseldorfu

Shlédněte 5 iponů, které jsme pro Vás vybrali z Grand Prix v Düsseldorfu. Uvidíte : Iliadis, Stevens, Verde…

Eri-seoi-nage od Dirk Van Tichelta (BEL) proti Costel Danculeovi (ROM)
Je třeba se vrátit do listopadu 2009, abychom pochopoli cestu k vítězství Belgičana Van Tichelt na turnaji. V Düsseldorfu těžil z absence hlavních lídrů kategorie a díky tomu prošel turnajem bez chyby, jak ilustruje jeho výbušná eri-seoi-nage proti Rumunovi Costel
Danculea.

Škrcení Eliota Verdeho (ITA) proti Hovhannesu Davtyanovi (ARM)
Arménec Hovhannes Davtyan začal rok 2011 velice úspěšně (2m v Paříži a Budapešti, 3m v Tbilissi) než klopýtl při cestě na stupeňe vítězů v Dusseldorfu. Chyba, které se dopustil s Italem Eliotem Verdem, špičkovým technikem, který využil pasivní obrany arménce, aby Arméneci  nasadil rychlé a bezchybné škrcení.

Uchi-mata Travise Stevense (USA) proti Thomasovi Daviesovi (GBR)
Američan Travis Stevens pravidelně boduje na trunajích, ale doposud neměl příležitost vystoupit na nejvyšší příčku stupně vítězů, to od nynějška neplatí. V Düsseldorfu se zahřál ve svém prvním zápase nádherně mířenou technikou uchi-mata vůčí zdrženlivému britovi Thomasu Daviesovi.

Hiza-guruma Enkhbata Erdenebliega (MGL) proti Yuya Yoshidovi (JPN)
Často se nechvalně hovoří o Mongolcích, zapomínáme však podtrhnout jejich technické kvality, takže příslušnost k asijskému judu je zjevná. Důkazem je hiza-guruma Mongola Erdeneblieg Enkhbat : v první fázi útoku zapojil celé své tělo, což mu umožnilo vychýlení Japonce, které zakončil důraznou prací pažemi. Provedení pohybu bylo tak japonské, že po hodu přidělili ipon Yuya Yoshidovi… než se dokázali zorientovat !

Seoi-otoshi Iliase Iliadise proti Andrei Kazusionakovi
Okolo ďábla Iliase Iliadise se pořád něco děje. Světový šampion známý pro své vychýlení a dobrý pohyb paží. Proti Bělorusovi Andrei Kazusionakovi rychlost a síla jeho útoku jsou takové, že je nestačíme sledovat, impozantní !

Zdroj www.alljudo.net [více…]