Sdílej přes:

60 let Juda Baník Ostrava

video ke stažení [více…]

 fotogalerie         [více… ]

Dne 20. 01. 2012 v 1700 hod proběhla v pěkné restauraci U Pošty v Ostravě – Třebovicích velkolepá akce k 60 výročí Juda Baník Ostrava „JUDO SHOW 2012“. Tato akce měla za úkol jak oslavit krásné kulatiny, tak vyhlášení nejlepších judistů našeho oddílu 1. Judo club Baník Ostrava za uplynulý rok 2011.  Celou touto akcí nás provázel výborný moderátor Vladimír Polák, kterému touto cestou musíme poděkovat za výborné moderování, které i když se mu v daný den v 0:46 narodila dcera Sára nezrušil a dokonce ho pro náš klub udělal zadarmo. Toto zaslouží gratulaci a hlavně velký obdiv a ještě větší dík. O fotodokumentaci se nám postaral ostravský fotograf a malíř Václav Šípoš.

Náš klub ve své historii zažil jak vrcholné chvíle, tak chvíle né moc veselé. Před 10 lety jsme slavili 50 let v Kunčicích, které byli do té doby stánkem, kde klub prožil svá nejúspěšnější léta a kunčické středisko se nenávratně vrylo do srdcí mnoha našich členů. V té době klub čítal několik desítek dětí – začínajících judistů. Družstvo dorostenců několik let neexistovalo a Extraliga se přestěhovala na Mittal Ostrava. V té době začínal fungovat nově založený výkonný výbor, jehož hlavním tahounem se stal Juraj Chomič, který se zasloužil o nastartování uvadající slávy klubu. Dnes po deseti letech čítá náš klub téměř 400 členů, loňský rok kdy jsme dovršili 60 let jsme oslavili skvělými sportovními výsledky. Všechny tyto skvělé výsledky se nám podařily dosáhnout díky poctivé a obětavé práci našich trenérů, díky podpoře rodičů a funkcionářů klubu, díky podpory Statutárního města Ostrava, podpory úřadů městských obvodů Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava Jih a Ostrava Poruba a samozřejmě díky našim sponzorům.       První vyhlašování výsledků patřilo trenérům, kteří se nejvíce zasloužili o výborné výsledky našeho klubu. Za své zásluhy a obětavou práci byli oceněni:Vítězslav Mečár, Jan Janovský, Jan Babinec, Roman Martínek a Dušan Koza Dalším bodem v nabytém programu bylo předání pamětní listiny. Pamětní listina byla udělena Jindřichu Kaděrovi jako významné osobnosti Českého svazu při příležitosti 75 výročí založení Českého svazu.Do síně slávy Českého svazu juda byl zařazen díky: – svým vynikajícím sportovním výsledkům 13 let byl členem reprezentačního družstva ČR. 5 x se zúčastnil Mistrovství Evropy seniorů, kde získal 1 x 3. místo, 2 x 4. místo, 2 x 5. místo a 8 x získal titul Mistr Československa– 4 roky vedl reprezentační družstvo seniorů ČR– téměř 37 let vykonával funkci rozhodčího. Ve funkci ústředního rozhodčího rozhodoval jak nejvyšší celostátní soutěže, tak soutěže mezinárodní.– v průběhu let pracoval na různých úrovních vedení Českého svazu juda 

Naše akce nebyla jen o vyhlašování výsledků, ale chtěli jsme také ukázat něco z našeho umu pro Judo. První ukázky juda byly od našich žáků ze střediska Poruba. Dále se nám ukázali dorostenci a junioři pod vedením trenéra Dušana Kozy. Jako třešnička na dortu bylo vystoupení bratrů Kohnových, kteří patří mezi naše nejlepší muže.

Na závěr nemohl promluvit nikdo jiný než náš dlouholetý předseda Martin Pavlica

kterému nezbývalo než poděkovat všem za účast na dnešním judoshow. Poděkovat dětem a jejich trenérům za krásné ukázky, a také pogratulovat všem oceněným, popřát všem hodně úspěchů v letošní sezóně 2012, ale nejen úspěchů, ale také prožití mnoho krásných sportovních zážitků a neopakovatelných okamžiků, které sport sebou přináší. Poděkovat také nezapomněl všem váženým hostům, všem, kteří se podíleli na předávání ocenění a všem, kteří přišli dnes podpořit naši akci.