Sdílej přes:

Baník opět bez pořážky !!!

V sobotu 26.5 proběhlo v Olomouci II.kolo Národní dorostenecké ligy skupiny „B“ . Kromě domácího JC Olomouc se dále na tatami představili kluby, 1.Judo Club Baník Ostrava, SKP Judo Nový Bydžov, Železo Hranice , ZŠ Čáslav a SK KP Brno.

Výsledky prvního kola dávali tušit, že o vítězi základní části se bude bojovat mezi 1.JC Baník Ostrava a JC Olomouc.

1.JC Baník Ostrava se postupně utkal s SK KP Brno v poměru 6 : 1 ( 60:10), SKP Judo Nový Bydžov 5:2 (50:15), Železo hranice 7 : 1 (70:10), JC Olomouc 4 :3 (35:27) a konečně ZŠ Čáslav 8 : 0 (80:0).

Těmito skvělými výsledky se také po zásluze stal 1.JCBO bez ztráty bodu celkovým vítězem jarní části skupiny „B“ a postupuje společně s JC Olomouc a SKP Judo Nový Bydžov do podzimního finále, které se bude konat dvoukolovým systémem každý s každým a určí konečné pořadí klubů.

Ze skupiny  „A“ postoupily celky JC ASA Litoměřice, TJ Tatran Prachatice a JC Plzeň.

Musím  po zásluze všechny kluky pochválit jak za přípravu, tak za předvedený výkon. Ukázalo se, že  velikou výhodou našeho týmu je velmi široká základna a dostatečný počet závodníku, podpořen velmi kvalitní a náročnou dennodenní přípravou. Nevyvarovalo se nám totiž zranění a nemoci u klíčových borců. Zejména reprezentanti Radek Voňavka a Libor Skyba hodně chyběli. Následně jsme museli popřeházet kluky ve váhách a tím jsme se dostali do nevýhodných váhových poměrů, vůči našim protivníkům. S velikým sebezapřením do bojů zasáhli Daniel Tatarin a Jakub Král. Oba kluci nebyli zcela zdrávi, přesto nikoho nenechali na pochybách, ani mněJ, že by nejeli, či nenastoupili do bojů na tatami. Někteří naopak museli velmi tvrdě korigovat svou tělesnou hmotnost na poslední chvíli, jako Tomáš Kozma nebo Tomáš Kotyk. Na tatami doslova řádili Lukáš Selecký a Nicolas Reineke. Patří jím za to obdiv a poděkování. A tady právě je vidět naše vnitřní síla,  vůle, jednota, odhodlání a ohromná chuť všech borců v týmu, dokázat, že i v takovém složení můžeme porážet všechny ostatní. Jsem za to nesmírně pyšný a rád. Věřím, že ani letos nás nikdo nezastavíJ

Družstvo Baníku nastoupilo v této sestavě :

50 Kg Patrik Vilímek, Ondřej Mičan

55Kg Dominik Lukáš, Lukáš Václavík

60Kg Tomáš Kozma, Lukáš Selecký, Lukáš Janulek

66Kg Daniel Tatarin

73Kg František Šmehlík, Vojtěch Bezruč

81Kg Jiří Bodnár, Nicolas Reineke

90Kg Tomáš Kotyk

+90Kg Jakub Král

                                                        

Dušan Koza, trenér dor.družstva

video zápasů baníku na uložto. Soubor je v Raru [více…]