Sdílej přes:

Baník Ostrava má letos nejúspěšnější žáky České republiky

    Již výsledky letošních kvalifikačních turnajů dávali tušit ambice baníkovských žáků na letošních přeborech České republiky v těchto kategoriích. Úspěšná série začala hned od prvního turnaje žákovské kategorie, kterým byl Přebor České republiky družstev starších žáků v Jablonci nad Nisou, kde baníkovské družstvo zvítězilo a stalo se tak přeborníkem v této kategorii po celých 22 letech [více…].

    Minulou sobotu na přeborech starších žáků v kategoriích jednotlivců přidal zlatou medaili František Šmehlík v hmotnostní kategorii do 60 kg a bronzové medaile vybojovali Jiří Svoboda v hmotnostní kategorii do 50 kg a Patrik Lukáš v hmotnostní kategorii do 55 kg [více…]. Ziskem dvou zlatých a dvou bronzových medailí se stal Baník Ostrava nejúspěšnějším klubem v této věkové kategorii.

    Tento víkend se konaly přebory České rebuliky v kategoriích mladších žáků a žaček v Chomutově a i zde baníkovští žáci úspěšně reprezentovali náš klub, město Ostravu a celý náš kraj. Po zisku dvou zlatých medailí díky Dominiku Lukášovi v hmotnostní kategorii do 38 kg a Jakubu Královi v hmotnostní kategorii nad 60 kg a dvou bronzových medailí, které dokázali vybojovat v hmotnostní kategorii do 42 kg Lukáš Selecký a v hmotnostní kategorii do 50 kg Jan Slánička se i v této věkové kategorii Baník Ostrava (spolu s MDDM Kaplice a JC Liberec) stal nejúspěšnějším klubem. Stříbrnou medaili vybojovala také Lucie Tománková v hmotnostní kategorii do 48 kg  [více…].

    Tento víkend bude patřit dorostencům a dorostenkám, kteří se utkají v Plzni o titul Mistr České republiky ve svých kategoriích. Na tento turnaj se podařilo nominovat Patriku Lukášovi v hmotnostní kategorii do 55 kg, Františku Šmehlíkovi v hmotnostní kategorii do 60 kg, Matyáši Ottovi a Janu Hefkovi  v hmotnostní kategorii do 73 kg, Tomáši Kotykovi v hmotnostní kategorii do 90 kg a Janu Pravdovi v hmotnostní kategorii nad 90 kg.