Sdílej přes:

Baníkovci se skvěle ukázali na domácím šampionátu v kategorii dorostenců a dorostenek

Baníkovci se skvěle ukázali na domácím šampionátu v kategorii dorostenců a dorostenek

1.11.2014 proběhl v Plzni letošní vrchol podzimní a vlastně celé sezony a to domácí šampionát, čili mistroství České republiky v judu pro kategorie dorostenců a dorostenek.

Dočkali jsme se dvou titulů mistra České republiky. Díky těmto našim judistům:

Kristýna Polášková vybojovala titul mistra v hmotnostní kategorii do 63kg.

Lukáš Selecký stejný titul v hmotnostní kategorii do 66kg.

Oba podali naprosto skvělé výkony. Soutěží prošli zcela suverénně a po zásluze zvítězili.

Pro Lukáše se jednalo zároveň o loučící se šampionát s touto kategorií, jelikož v dalším roce bude již startovat v kategorii juniorské.  Přesto pevně věříme, že i tam se dokáže prosadit a nadále zůstane v úzkém výběru reprezentace ČR pro přípravu na mistrovství světa a Evropy.

Naopak Kristýna Polášková je v dorostenecké kategorii nováčkem a velmi dobře si s tím poradila. Svou neuvěřitelnou pílí, vůlí a odhodláním dokázala překonat zdravotní problémy, které se jí bohužel nevyhýbají a předvedla se ve skvělé formě. Všechna svá utkání ukončila před časovým limitem na ipon. Věříme a vidíme v ní velikou naději pro budoucnost baníkovského a českého juda. Tímto výsledkem si zároveň řekla o pozvánku do reprezentačního výběru České republiky v kategorii dorostenek, která ihned po skončení turnaje přišla.

Dalšími našimi reprezentanty byli:

Jakub Král vybojoval stříbro a titul vicemistra ČR v hmotnostní kategorii nad 90kg.

Alena Chwastarzová, která  v hmotnostní kategorii do 52kg vybojovala bronzovou medaili.

Tomáš Pustějovský, vybojoval taktéž bronz a to v hmotnostní kategorii do 81kg.

Těsně za medailí skončili Adéla Martínková v hmotnostní kategorii do 63kg na pátém místě a Jan Pátek v hmotnostní kategorii do 73kg skončil sedmý, Markéta Štefková v hmotnostní kategorii do 57kg byla v konečném pořadí na devátém místě.

Gratulujeme k těmto skvělým výsledkům. Děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu a děkujeme celému širokému kádru trenérů, kteří se kompletně podílejí na přípravě našich judistů a judistek.

Dušan Koza, tr.dorostu 1.JCBO