Sdílej přes:

Pavlicová Markéta

Pavlicová Markéta
Funkce:Trenér, hospodář klubu, člen výkonného výboru
Telefon:+420 737 440 108
E-mail:marketapavlicova@1jcbo.cz
Tréninkové středisko:Mateřské školky
Trenérská třída:III.třída
Věková kategorie:Veteránky
Technický stupeň/pás:2.kyu modrý

K Judu mě přivedl můj manžel a následně mé děti. Moje děti chodí do juda od svých 4 let až doposud, což je zhruba 14 let, jak už to, tak bývá děti odrostli a já, se rozhodla trénovat děti ve školkách. Tak jsem za pomoci Dušana Kozy oslovila 20 mateřských školek a podařilo se nám v roce 2012 otevřít celkem pět mateřských školek ve kterých jsem začala s Dušanem Kozou trénovat.

Ve školkách jsem již sedmým rokem a začínám tuto trenérskou práci předávat mladším trenérům a celkem se mi to daří. Dnes máme 7 mateřských školek, kde trénují mladí judisté, kteří ukončili svou závodní kariéru a chtějí se věnovat trenérské činnosti.

Dalším mým krokem bylo, že jsem v roce 2017 otevřela středisko při ZŠ Ukrajinská. Tuto školu navštěvují děti se speciálními vadami, kde jsou ve věku 7–10 let. Tato práce je specifická, náročná, ale hodně zajímavá.

Trenérská činnost mě nesmírně baví a těším se na každý trénink, protože ti špunti jsou nesmírná energie, kterou mi zároveň dodávají. Jejich radost v očích z každé maličkosti, která se jim povede je pro mne odměnou, jenž dávají bez odkladu ihned najevo.

No, a jak to, tak bývá nakonec jsem spojila příjemné s užitečným a začala jsem pracovat v klubu i jako hospodář. Práce hospodáře je náročná a proto, ač nerada musím polevit s trenérskou činnosti.

Judo je krásný sport, který učí závodníky k úctě k soupeři, a hlavně vychovává slušné lidi.

Sportu zdar

Markéta Pavlicová