Sdílej přes:

Dny otevřených dveří Sportovního gymnázia – ZRUŠENO!!!

Rodičům judistů 9. a 5. tříd ZŠ, talentovaným judistům a judistkám a jejich trenérům

Vážení rodiče, vážení žáci a žákyně, vážení trenéři,

pokud již teď přemýšlíte u Vás doma nebo ve Vašem judo klubu o budoucnosti a studiu Vašeho dítěte nebo svěřence, je právě ten správný čas. V současné době se již připravuje přijímací řízení pro školní rok 2021/2022. Pro tento školní rok je jako kritérium přijetí na čtyřleté gymnázium stanoveno úspěšné splnění talentové zkoušky, testu z jazyka českého a matematiky a prospěch z 2. pololetí 8. třídy základní školy. Pro víceleté gymnázium se jedná o splnění talentové zkoušky, testu z jazyka českého a matematiky a prospěch z 2. pololetí 4. třídy.

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových umožnuje kvalitní studijní přípravu a současně i rozvoj sportovního talentu v judu.

Dovolte nám proto, abychom Vám sdělili základní informace o možnostech studia na naší škole od 1. září 2021.

Studium a sportovní příprava je na naší škole komplexní (obor sportovní příprava), judisté mají zajištěny tréninky ve velmi dobrých podmínkách sportovního klubu 1.JC Baník Ostrava. Tréninky jsou v rámci školního rozvrhu v ranních hodinách 3x týdně (Po, Út, Čt), v odpoledních hodinách až 5x týdně, bez zameškání školní docházky. Škola nabízí finanční podporu na přípravných soutěžích a na přípravných výcvikových táborech. Dále nově nabízíme ve školních prostorách regeneraci sportovců, služby fyzioterapeuta v případě potřeby a zdravotních komplikacích, ale též jako prevenci proti zranění. Škola také plně hradí studentům zdravotní prohlídku u sportovního lékaře 1x ročně. Dále nabízíme kompletní zajištění ve sportovní přípravě, dopravu na soutěže, výcvikové tábory a plný servis s tím spojený.

V současnosti je na naší škole skupina 7 talentovaných judistů ve čtyřletém studiu a 12 v osmiletém studiu.

Zodpovědným trenérem sportovní specializace judo je Dušan Koza. Trenérem pro studenty primy až kvarty je Bc. Jiří Svoboda. Dalším trenérem SG je Mgr. Jan Štefánik, který je zároveň zástupce ředitele školy pro sportovní přípravu. Nejlepší závodníci jsou zařazeni do SCM Ostrava, které zajišťuje spolu s mateřskými kluby na Moravě kvalitní a nadstandardní přípravu závodníků. Od roku 2005 jsou ti nejúspěšnější sportovci/reprezentanti zařazeni do Centra individuálních sportů Ostrava, které podporuje mladé talentované sportovce v jejich přípravě.

Mnoho dalších a ještě podrobnějších informací o naší škole najdete na internetových stránkách

www.sportgym-ostrava.cz

Vážení rodiče, vážení trenéři, budoucí studenti naší školy,

děkujeme Vám za to, že jste věnovali svůj čas k přečtení tohoto dopisu. V případě zájmu můžete kontaktovat osobně, telefonicky nebo elektronickou poštou trenéra Dušana Kozu, případně trenéra Jiřího Svobodu.

Těšíme se na Vaši osobní návštěvu na naší škole při:

Dni otevřených dveří dne 20. 10. 2020 v 16:00 hod

kde Vám budeme plně k dispozici v případě Vašich dotazů.