Sdílej přes:

Dorostenci 1. Judo Clubu Baník Ostrava se vrátili z Mistrovství České republiky

V sobotu 27.10.2012 se konalo v Teplicích Mistrovství České republiky v kategorii dorostenců a dorostenek.

Z našeho klubu 1. JC Baník Ostrava se zúčastnilo celkem osm judistů a dvě judistky. Toto byl největší počet startujících z jednoho klubu v rámci celé České republiky. Jelikož, se nejedná o otevřenou soutěž, ale závodníci se musí přes síť Českých pohárů a Krajských přeborů na tuto nejvýznamnější republikovou soutěž kvalifikovat, můžeme tento počet považovat za obrovský úspěch našeho klubu a závodníků samotných.

S největšími nadějemi odjíždělo na Mistrovství trio Dominik Lukáš v hmotnostní kategorii do 55kg, Lukáš Selecký v hmotnostní kategorii do 66kg a Jakub Král v hmotnostní kategorii nad 90kg. Z velikou radostí mohu oznámit, že všichni tři přivezli medaili. Lukáš Selecký vybojoval bronzovou, Jakub Král stříbrnou a největšího úspěchu , zaslouženou zlatou medaili a Titul Mistra ČR získal DOMINIK LUKÁŠ. Gratulujeme !!!

Velikým potěšením byla také bronzová medaile naší veliké naděje Aleny Chwastarzové v hmotnostní kategorii do 52kg. Alenka je věkem ještě starší žákyně, přesto si dokázala se staršími soupeřkami poradit a s jejím pěkným a sympatickým výkonem jsme velmi spokojeni.

Z dalších našich reprezentantů se mistrovství zúčastnili tito judisté. Patrik Vilímek do 50kg po zranění ze soutěže odstoupil. Petr Tempír obsadil pěkné 7. místo v hmotnostní kategorii do 60kg. Marek Ochman v hmotnostní kategorii do 66kg nepostoupil přes první kolo. Jan Slánička v hmotnostní kategorii do 66kg obsadil taktéž krásné 7. místo. Petr Bednařík v hmotnostní kategorii kategorii do 73kg obsadil 9.místo a Lucka Haničáková v hmotnostní kategorii nad 70kg konečné 4.místo.

Za čtrnáct dní nás čeká poslední důležitý turnaj letošního roku a to poslední kolo dorostenecké ligy [více…]. Pokud zde dokážeme obhájit loňský titul, stane se náš klub nejúspěšnějším klubem letošního roku v této věkové kategorii. Přijďte nás povzbudit do haly Sareza v Ostravě – Přívoze, turnaj proběhne v sobotu 10.11.2012 od 11.30 hod.

Kompletní výsledky [více…]

Fotogalerie [více…]