Sdílej přes:

Dorostenci Baníku Ostrava budou i letos bojovat o medaile !!!

V neděli 5.6.2011 proběhlo druhé kolo dorostenecké ligy družstev v judu. Plzeň hostila skupinu A a Jičín skupinu B ve, které bojoval i 1. JC Baník Ostrava, který v loňském roce dosáhl po 17 letech na medaili, když obsadil po celoročním snažení celkové třetí místo. I letošní sezónu má rozjetou velmi nadějně po dvou kolech skončil ve skupině B na druhém místě.Družstva, která skončili v jarní části skupin A a B na 1. až 3. místě, vytvoří finálovou skupinu a budou bojovat v podzimních kolech o celkové umístění na prvním až šestém místě.  Družstva, která skončí v jarní části skupin A a B na 4. až 6. místě, vytvoří skupinu sestupovou, která bude bojovat v podzimních kolech o 7. až 12 umístění.. Podzimní kola proběhnou ve dvou termínech, kde se ve skupinách utkají družstva každé s každým v obou turnajích. Body z jarní části se pro podzimní část nezapočítávají. Družstva v obou skupinách získávají pro podzimní část tuto bodovou bonifikaci: 1. a 4. místo 3 body 2. a 5. místo 2 body 3. a 6. místo 1 bod Baník si tedy odnáší do podzimních kol 2 bodovou bonifikaci a bude i v letošním roce bojovat o medaile. V Jičíně porazil družstva Judoklub Olomouc 6:1, SK KP Brno 7:0, SKP Judo Jičín 6:0 a podlehl jasnému vítězi skupiny Železu Hranice 0:8. Na podzim se tak utká spolu s Železem Hranice a Judoklubem Olomoc s prvními třemi ze skupiny A kde po dvou jarních kolech zvítězil Judoclub Plzeň před Tatranem Prachatice a USK Praha. Baník má pro podzimní část dobrou pozici, šance na medaile však ukáže až podzimní konfrontace se skupinou A, která byla oproti naší skupině, kde byly výsledky celkem jednoznačné, velmi vyrovnaná. Např. SJ Litoměřice, které byl po prvním kole na druhé pozici se nakonec do finálové skupiny vůbec nedostal. Lze tedy očekávat velmi náročné a vyrovnané boje.Trenér Koza byl s výkonem družstva velmi spokojen, jen v boji s Železem kluci čím více chtěli vyhrát tím více dělali chyb. Útěchou a příslibem do dalšího ročníku tak je, že v družstvu Železa dominují závodníci, kteří v dorostenecké lize startují letos naposled, kdežto jádro našeho týmu zůstane napřesrok téměř stejné. Přesto, ale klukům pořád věřím do podzimu ještě můžeme udělat hodně práce, máme velmi silný a široký tým a určitě chceme být soupeřem, každému družstvu finálové skupiny.