Sdílej přes:

Dorostenci Baníku Ostrava i letos budou bojovat o medaile

Tuto sobotu se v Brně uskutečnilo 2.kolo dorostenecké ligy skupiny B, v níž se judisté 1.JC Baník Ostrava pokusili zajistit si dobrou výchozí pozici k  obhajobě loňského a předloňského titulu v této soutěži. V jeho řadách startují 2 závodníci, kteří mají zajištěnou účast na letošním Mistrovství Evropy dorostenců a také na Evropském olympijském festivalu mládeže a to Dominik Lukáš a Lukáš Selecký, oba členové CISO.

Tato ligová soutěž je rozdělena do dvou šestičlených skupin z nichž po dvou kolech postupují tři nejlepší z každé skupiny do finálových dvou kol. Zbylé týmy se utkávají také dvoukolově o sestup.

Druhého kola se zúčastnili stejné týmy jako prvního kola, které se konalo na domácím tatami v Ostravě a kde baníkovští dorostenci skončili druzí. Ve druhém kole v Brně hned v úvodním prvním utkání porazili baníkovští dorostenci Čáslav 5:3. Ve druhém zápase oplatili porážku z prvního kola Hranicím, těsným výsledkem 4:4 (na pomocné body 41:40). V dalším zápase pak 1.JC Baník Ostrava podlehl Novému Bydžovu 2:6, dále pak porazil Brno 5:3 a v posledním utkání Olomouc 6:2. Obsadili tak v tomto kole druhou příčku za Bydžovem. Ovšem v součtu obou kol patřím mladým nadějím třetí příčka, což znamená, že pokud chceme pomýšlet na medailová umístění, tak ve finálových kolech si již nemůžeme prohru s našimi rivaly ze skupiny ani nikým jiným dovolit. Spolu s námi postoupili i borci z Hranic z prvního místa tabulky a Nového Bydžova ze druhého. Navíc se k nám připojí 3 nejlepší týmy druhé skupiny kde postupují z prvího místa Judoclub Plzeň, která jistě nebude chtít nijak zaostat za hokejem či fotblem :o) z druhého místa postoupil Judoclub Liberec a jako třetí se připojí SJ Litoměřice.

Dorostenci 1.JC Baník Ostrava startovali v této sestavě : 50kg Tluček, Mičan (oba TJ Ostrava), 60kg Lukáš (1. JC Baník Ostrava), Sieber (Slezan Opava), 66kg Selecký, Tempír, Pátek, 73kg Večeřa, 81kg Raška (všichni 1. JC Baník Ostrava), Reineke (Slezan Opava), 90kg Skyba (TJ Ostrava) a +90kg Král (1. JC Baník Ostrava).