Sdílej přes:

Dorostenky a dorostenci 1.JC Baník Ostrava a Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových úspěšní na Mistrovství České republiky v Litoměřicích

Dorostenky a dorostenci 1.JC Baník Ostrava a Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových úspěšní na Mistrovství České republiky v Litoměřicích

V sobotu 7. 11. 2015 proběhlo v Litoměřicích vyvrcholení letošní sezony domácím šampionátem dorostenek a dorostenců.

Je velmi radostné Vám oznámit, že ani naši judisté se v tvrdé konkurenci klubů z České republiky neztratili a v mnoha případech se dokázali prosadit na bodovaná místa.

Titul mistra České republiky získal ve váze do 50kg student sportovního gymnázia Radek Rýpar. Radek v turnaji zvítězil v celkem třech utkáních, kde na favorita váhy Svobodu (Litoměřice) narazil až ve finále. V dramatickém boji nakonec dokázal zvítězit úspěšnou technikou na deset bodů. Radkovi patří obrovská gratulace za předvedený výkon i výsledek. Tréninku dával ze všech nejvíce i proto jsme rádi, že je po zásluze odměněn touto krásnou medailí. Taktéž mu patří poděkování za vzornou reprezentaci školy a svého mateřského klubu Judo Závišice. Gratulujeme a těšíme se společně z výsledku. Radek byl na základě tohoto výsledku nominován reprezentačním trenérem Jaroslavem Švecem na mezinárodní turnaj a přípravný camp do Slovinska, kde odcestuje společně s reprezentačním družstvem ČR již o tomto víkendu. Držte palce!!!

Titul vicemistra České republiky se podařilo získat dalšímu studentovi sportovního gymnázia a členu 1. Judo Clubu Baník Ostrava Michaelu Raškovi ve váze +90kg. Michal šel v turnaji také tři utkání, kde v bojích do finále nezaváhal a vždy zvítězil před časovým limitem na ipon. Ve finále  se potkal s reprezentantem Rejchrtem z USK Praha, který ho po třech minutách vyrovnaného zápasu udržel v boji na zemi technikou osae komi. Michal se stejně jako Radek zalíbil na turnaji reprezentačním trenérům a byl taktéž nominován na přípravný turnaj a camp do Slovinska, kde bude reprezentovat Českou republiku na velice silně obsazeném mezinárodním turnaji v Korošce. Budeme držet všichni palce. Taktéž přidáváme gratulaci a poděkovaní za vzornou reprezentaci 1. Judo Clubu Baník Ostrava a Sportovního gymnázia v Ostravě. Děkujeme.

V kategorii dorostenců se společně na třetích místech umístili Jan Pátek ve váze do 73kg a Tomáš Pustějovský ve váze do 90kg. Také tito kluci zaslouží obrovskou pochvalu a uznání za svůj výkon. Vždyť Jan Pátek jako jefiný dokázal hodit na wazari pozdějšího mistra ČR Švece s SKKP Brno. Chybělo velmi málo a mohl se podílet na jednom z největších překvapení šampionátu. Bohužel, nakonec se to nepodařilo. Přesto v tomto utkání Hoza předváděl nádherné judistické momenty. Utkání se přelívalo a bylo dramatické do posledních sekund. Vždyť ještě pět sekund do konce Honza bravurně nastoupil do nízké seoi nage a moc nechybělo na zlomení výsledku ve svůj prospěch. Dále v turnaji si již Honza všechny soupeře dostatečně ohlídal a zcela po zásluze po čtyřech vyhraných utkáních v opravách došel pro nádhernou bronzovou medaili, kterou si jistě zaslouží.

Tomáš měl systém soutěže v tabulce každý s každým, který mu již předem naznačil, že bude muset pro úspěch v turnaji bojovat v celkem pěti utkáních. Tomášovi se to po vyrovnaných bojích povedlo vyhrát třikrát a dvakrát odešel s tatami poražen. Z toho jednou zcela zbytečně po chvilce nepozornosti, či podcenění útoku soupeře technikou uči mata. V posledním utkání však již věděl, že bojuje o medaili, neměl lehkého soupeře (Muzaev ze Sokola Žižkov), dokonce s ním na posledním kole dorostenecké ligy prohrál, ale tady věděl, že prohra se rovná odsunutí na čtvrtou pozici. Tomáš byl po tomto zjištění v utkání k nepoznání. Takhle bojovat jsme ho snad ještě nikdy neviděli. Po perfektním výkonu dokázal zvítězit na ipon, kde ještě před tím skoroval technikou tai otoši na juko. Záplava radostí pak byla obrovská. A to po zásluze.

Chtěli bychom oběma klukům pogratulovat a poděkovat za předvedený výkon, výsledek a vzornou reprezentaci 1. Judo Clubu Baník Ostrava na mistrovském tatami. Děkujeme

V kategorii dorostenek jsme získali taktéž dvě bronzové medaile a to zásluhou Adély Martínkové ve váze do 70kg a Alžběty Škrobánkové ve váze do 57 kg. Bětka Škrobánková i Adéla Martínková jsou studentky sportovního gymnázia. Jejich výsledek je jistě velmi potěšující, už z toho faktu, že jsou obě v této kategorii benjamínkami a budou v ní startovat další dva roky. Což nám přináší veliké naděje do budoucna. Obě holky do přípravy vložili mnoho píle a snahy být lepší. Po zásluze se dostavila sladká odměna v podobě bronzové medaile. Bětce děkujeme za vzornou reprezentaci nejen sportovního gymnázia, ale též svého mateřského klubu Slezan Opava, který dlouhodobě pracuje s mládeží na té nejvyšší republikové úrovni.

Na pátých místech se shodně umístili dorostenky 1. Judo Clubu Baník Ostrava Alena Chwastarzová ve váze do 57kg a Kristýna Polášková ve váze do 63kg a Eva Ondrašíková ve váze +70kg. Všechny holky šly v turnaji bojovně. Snažili se velmi moc a moc také chtěli na medailové příčky. Tentokráte k tomu malinko chybělo nejen štěstí, ale také tréninková morálka a tréninkové nasazení. Alenka předváděla moc hezké technické a vyzrále judo, jenže často to končilo na slabší fyzické kondici. Stejně tak by se to dalo říct u Kristýny. Nezbývá, než holkám dát čas na další přípravu a věříme, že v příštích turnajích to bude o poznání lepší. Určitě na to všechny mají obrovský potenciál. Přesto si všechny tři zaslouží uznání a respekt za předvedený výkon. Také si zaslouží poděkování za vzornou reprezentaci mateřského klubu 1.JCBO a Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových, kde jsou Alena a Kristýna studentky.

V turnaji se nedařilo Ondřejovi  Chlopčíkovi ve váze do 73kg, Tomášovi Hanzelovi ve váze do 66kg  ani Ondřejovi Mičanovi ve váze do 66kg. Všichni tři nepostoupili s kvalifikačních bojů dále v soutěži a skončili na nebodovaných místech.