Sdílej přes:

Družstvo Moravskoslezského kraje obsadilo 3. místo na Českém poháru družstev starších žáků a žákyň 2013 v Brně

Družstvo výběru Moravskoslezského kraje starších žáků a žákyň se pod vedením trenérů Daniela Tlučka TJ Ostrava, Pavlíny Prolové SKP Ostrava a Dušana Kozy 1. JC Baník Ostrava zúčastnilo turnaje Českého poháru družstev starších žáků a žákyň 2013. Na turnaji startovalo 10 družstev složených z výběrů krajských reprezentací. Družstva byla rozlosována do dvou skupin. Nám los určil skupinu B a za soupeře kraje Jihočeský, Liberecký, Zlínský a Prahu.

Do turnaje jsme vstoupili těžkým zápasem, los nám přidělil loňského vicemistra Jihočeský kraj, kde působí klub SK Kaplice, který patří bezesporu v žákovských kategoriích k tomu nejlepšímu co v republice máme. Zápas byl velmi vyrovnaný zatím co příjemně překvapil Patrik Franek, tak závěr se nevyvedl Jakubovi Večeřovi, který se při obrovském tlaku, který na soupeře vyvíjel dopustil osudné chyby, které soupeř využil a ukončil zápas před časovým limitem. Rozhodujícím faktorem tak pro nás bezesporu byla, účast nejméně zkušené členky týmu Evy Ondrašíkové, jejíž vítězství rozhodlo, že jsme těsným vítězství 5:4 vstoupili úspěšně do turnaje. Bodovali Patrik Franek, Petra Stachová, Alžběta Škrobánková, Adam Sieber a Eva Ondrašíková.

Po euforii z prvního vítězství jsme nastoupili proti Libereckému kraji, kde jsme úvodní zápas prohráli. Skóre však hned v dalším srovnala Petra Kochová. Pak nás však čekala série proher, kterou zastavila až Alžběta Škrobánková a ani dalšími dvěmi vyhranými zápasy jsme nedokázali odvrátit celkovou prohru. Zápas s Libereckým krajem tak skončil těsnou prohrou 4:5. Bodovali Petra Kochová, Alžběta Škrobánková, Adam Sieber a krásným iponem uzavřel Jakub Večeřa. Touto prohrou jsme si zkomlikovali cestu do finále a jak se později ukázalo stála nás lepší umístění na turnaji. K postupu ze skupiny nám pomohla následná prohra Liberckého kraje s krajem Zlínským, který se nám povedlo s přehledem porazit v poměru 7:2. Bodovali Patrik Tluček, Petr Lisník, Natálie Kociánová, Dominik Polášek, Alžběta Škrobánková, Eva Ondrašíková a Jakub Večeřa. V posledním zápase ve skupině nás čekala Praha, které se zatím nepodařilo získat ani bod. Přesto nás soupeř potrápil a ukázal jak je letošní ročník vyrovnaný. O našem vítěztví rozhodl až poslední zápas kde Sotirios Pupakis hned v úvodu zápasu vystřihl nádhernou učimatu a ukončil svůj zápas před časovým limitem. Prahu jsme tedy porazili 5:4 a bodovali Patrik Tluček, Lucie Kochová, Natálie Kociánová, Adéla Martínková a Sotirios Pupakis. Díky prohře s Liberckým krajem jsme ve skupiňe obsadili druhé místo za Jihočeským krajem a v semifinále nás tak čekal loňský vítěz Ústecký kraj, který i letos procházel turnajem bez jediné porážky a stal se tak vítezem skupiny A. Přes skvělé výkony našich závodníků jsme na soupeře nestačili a podlehli opět těsně v poměru 4:5, když bodovali Patrik Franek, Lucie Kociánová, Adam Sieber a Jakub Večeřa. Jihočeši si poradili s Plzeňským krajem, který postoupil do semifinále z druhého místa ze skupiny A. Čekal nás tak poslední zápas dne mezi námi a Plzeňským krajem, který měl rozhodnout o tom zda staneme na stupni vítězů a obsadíme třetí místo nebo pro nás zbude stejně jako v loňském roce bramborová medaile a skončíme znovu na čtvrté pozici. Svedli jsme opět neskutečně vyrovnaný boj, který pro nás vyzněl tentokrát vítězně 5:4 , když bodovali Patrik Franek, Lucie Kochová, Adéla Martínková, Adam Sieber a Jakub Večeřa.

Moravskoslezský kraj tak obsadil na Českém poháru družstev starších žáků a žákyň 2013 3. místo a startoval v sestavě :

Váha 46kg: Patrik Tluček (TJ Ostrava), Patrik Franek ( 1.JC Baník Ostrava)

Váha 48kg: Petra Stachová (SKP Ostrava), Lucie Kochová (Pionýr Bohumín)

Váha 50kg: Jan Galuszka (MSK Karviná), Petr Lisník (Frýdek- Místek)

Váha 52kg: Ludmila Gawliczková (Pionýr Bohumín), Natálie Kociánová (Slezan Opava)

Váha 55kg: Matěj Silvestr (SKP Ostrava), Tomáš Hanzel ( Baník Karviná)

Váha 57kg: Alžběta Škrobánková (Slezan Opava), Adéla Martínková (1.JC Baník Ostrava)

Váha 60kg: Sieber Adam ( Slezan Opava), Dominik Polášek ( SKP Ostrava)

Váha 63kg: Eva Ondrašíková (1.JC Baník Ostrava)

Váha 73kg: Jakub Večeřa (1.JC Baník Ostrava), Sotirios Pupakis (1.JC BaníkOstrava)

Konečné pořadí

1. Ústecký

2. Jihočeský

3. Moravskoslezský

4. Plzeňský 

kompletní výsledky [více…]

fotogalerie [více…]