Sdílej přes:

Družstvo starších žáků i družstvo starších žákyň 1. JC Baník Ostrava, skončilo na přeboru ČR shodně na 2. místě

Žáci 1.JCBO na Přeboru České republiky družstev dvakrát druzí

 

O tomto víkendu se v Litoměřicích konaly Přebory České republiky družstev starších žáků a družstev starších žaček. Do dějiště se letos sjelo nečekané množství družstev a k vidění byly dramatické boje o medaile. V kategorii starších žáků to byli družstva Brna, Kaplic, Teplic, Litoměřic, Plzně, České Třebové, Benešova a konečně našeho 1. JC Baník Ostrava.

 

Naši kluci předvedli nádherné výkony, plné emocí, snahy, píle, odhodlání, obětování, morálky a touhy dokázat, že jsou nejlepší. Zastaveni v této cestě byli až ve finále velmi kvalitním družstvem z Litoměřic, kde po statečném a vyrovnaném boji prohráli v poměru 3:6 na pomocné body 30:46. V cestě do finále si naši hoši hravě poradili s Plzní v poměru 8:1 a v semifinále po vyrovnaném boji avšak s přesvědčivým výkonem zdolali Brno v poměru 5:4 na pomocné body 41:37. V konečném pořadí jsme obsadili zaslouženě druhé místo a získali tak titul vicemistra ČR v této věkové kategorii. Konečné pořadí pak vypadalo následovně:

1. Litoměřice

2. 1. JC Baník Ostrava

3. Brno

4. Kaplice

 

Členové družstva zaslouží veliké uznání a pochvalu za předvedený výkon. Všichni přistoupili velmi zodpovědně k tomuto turnaji a velice si ho užívali. V tomto typu soutěže se jedná o velice příjemné zpestření, protože jen velmi vzácně se v této věkové kategorii konají soutěže družstev, kde jednotlivé váhové kategorie usilují o společný úspěch, který je potom oslavou pro všechny zúčastněné. A když se navíc podaří takto skvělý výsledek podpořit dobrým výkonem a skvělou partou, která ho tvoří, je to ta třešnička, která všechny doslova nadchne. Můžeme spýchou konstatovat, že máme takový tým!!!

 

Družstvo 1. Judo Clubu Baník Ostrava startovalo vt omto složení:

 

38kg: Radek Rýpar

 

42Kg: Martin Prošek, Marek Prošek

 

46kg: Patrik Fránek

 

50Kg: David Šatánek

 

55kg: Tomáš Hanzel, Matěj Silvestr

 

60Kg: Dominik Polášek, Adam Sieber

 

66kg: Ondřej Chlopčík, Sotirius Pupakis

 

73kg: Jakub Večeřa

 

+73Kg: Tomáš Pustějovský

 

Kompletní výsledky [více…]

 

Poprvé v novodobé historii našeho klubu, která se počítá od osamostatnění se od TJ Baník Ostrava OKD, se zúročila poctivá práce trenérů mládeže a náš klub byl schopen obsadit také soutěž žaček. Naše dívky se ihned po boku kluků zařadili mezi českou elitu a s potěšením a velikým nadšením musíme konstatovat, že na Přeboru České republiky obsadili neuvěřitelně krásné druhé místo a stejně tak jako kluci, získali titul vicemistryň ČR pro tento rok.

 

Dívčí turnaj probíhal v malinko odlišném systému. Jelikož se sjelo pět družstev (Olomouc, Litoměřice, Jablonec nad Nisou, Praha a 1.JCBO) startovali systémem každý skaždým. Naše děvčata postupně bojovala stěmito výsledky:1.JCBO- Litoměřice 5: 3 (41:30), 1.JCBO- Jablonec nad Nisou 4:3(40:20), 1.JCBO- Olomouc 2:5(20:23) a v posledním utkání si spřehledem uhájili druhé místo vutkání s Prahou v poměru 4:3(40:27), gratulujeme!!! Konečné pořadí bylo: 1. Olomouc, 2. 1.JCBO, 3. Litoměřice, 4. Jablonec nad Nisou, 5. Praha.

 

Složení družstva starších žaček 1.JCBO:

 

40kg: Natálie Filipcová, Kateřina Macháčková

 

44kg: Nikola Šimková, Zuzana Janiczková

 

48kg: Petra Kochová, Lucie Stachová

 

52kg: Natálie Kociánová, Lucie Gawliczková

 

57kg: Adéla Martínková, Alžběta Škrobánková

 

63kg: Kristýna Polášková, Eva Ondrašíková

 

+63kg:Helena Szokalová

 

Bylo velmi obdivuhodné, radostné a chvílemi dojemné sledovat, jak obě tato družstva dokázala vytvořit nádhernou sportovní kulisu a vzájemně se podporovat v náročných bojích. Pro všechny byl dosažený výsledek velmi, velmi uspokojivý. I pro nás trenéry, kteří si uvědomujeme, že vtéto věkové kategorii, nejde spoustu věcí hnát přehnaně do extrému a triumfovat za každou cenu. Nám v 1.JCBO jde o budoucnost, díváme se vpřed a chceme se zdravě motivovanými a s technicko-taktickými judisty dobýt vyšší mety v pozdějším věku. Přesto je velmi potěšující, že stále patříme v českém mládežnickém judu k absolutní špičce.

 Kompletní výsledky [více…]