Sdílej přes:

Evropský pohár kadetů a kadetek Teplice

Evropský pohár kadetů a kadetek Teplice

Již o tomto víkendu 15. – 17. 4. 2016 bude v Teplicích probíhat další Evropský pohár kadetů a kadetek, kde se další účastníci budou snažit vybojovat účast na letošním Mistroství Evropy, které bude první červencový týden hostit Finsko.

Na letošní ročník se dle informací přihlásil rekordní počet okolo 750. účastníků z mnoha zemí světa.

Z našich členů1. JC Baník Ostrava a studentů Sportovního gymnázia Dany a Emile Zátopkových to budou:

Adéla Martínková, členka 1. JC Baník Ostrava a studentka Sportovního gymnázia v Ostravě:

Adéla bude startovat ve váze do 70kg, která se stala její domovskou váhou a která jí v poslední době svědčí. Na nedávném mezinárodním turnaji v německém Bad Blankenburku dokázala dvě utkání vyhrát a jisté očekávání dobrého výsledku, máme také v Teplicích.

Alžběta Škrobánková, členka Slezanu Opava a studentka Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě:

Bětka bude bojovat ve váze do 57kg. Na nedávno skončeném Mistroství České republiky juniorek si vítězstvím zvedla sebedůvěru, tak očekáváme, že se o dobrý výsledek popere i tady.

Radek Rýpar, člen Judo Závišice a student sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě:

Radek bude reprezentovat Českou republiku ve váze do 55kg, kde letos startuje jako nováček. Také v soutěži Evropského poháru se bude jednat o jeho velkou premiéru. Pevně věříme, že svoji kůže nedá zadarmo a bude se snažit o co nejlepší výsledek. Především ovšem půjde o získávání zkušeností do dalšího výkonnostního růstu.

Ondřej Chlopčík, člen 1. JC Baník Ostrava a student Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě:

Ondra bude startovat také ve své nové váze a to do 81kg. Také on bude poprvé startovat v tak náročné konkurenci mnoha států světa, které se turnaje Evropského pohárů v Teplicích účastní. Věříme, že se mu premiéra vydaří k naší i jeho spokojenosti. Také u Ondry půjde především o získávání zkušeností, ale samozřejmě také on jako všichni může příjemně překvapit.

Tomáš Pustějovský, člen 1. JC Baník Ostrava a student Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě:

Tomáš nás v poslední době těší dobrými výkony na mezinárodním tatami. Nejen, že naposledy v sobotu vyhrál závody v Bardějově, ale především se dokázal prosadit na Evropském poháru v Záhřebu, kde se umístil na 9. místě. Také v Teplicích bude bojovat ve své oblíbené váze do 90kg a jistě se bude chtít poprat o nominaci na ME.

 

Michael Raška, člen 1.JC Baník Ostrava a student Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě:

Michal zkouší letos váhovou kategorii do 90kg, do které musí malinko chudnout. Přesto mu to nedělá výraznější problémy a jistě tam má větší šanci se prosadit. Jedná se o zkušeného reprezentanta, který už mnohokráte startoval na Evropském poháru kadetů, přesto na větší úspěch stále čeká. Věříme, že na domácím tatami a s podporou publika, se to právě letos podaří.