Sdílej přes:

Extraliga v Ostravě i v roce 2020 !!!

Vážení přátelé, trenéři a přátelé našeho klubu, dovolte mi malou rekapitulaci jarní části Extraligy mužů 2019.

Poslední červnový čtvrtek, jsme se vydali do Prahy na 3. kolo Extraligy mužů, kdy na tatami v sokolovně Praha Vršovice proběhl poslední dvojzápas jarní části této soutěže. V něm se mělo rozhodnout, kdo setrvá v Extralize i v roce 2020 a kdo se o setrvání v této soutěži utká s dalšími třemi týmy na podzim v baráži. V prvním zápase jsme nastoupili velmi ustrašeně a po 3 utkáních jsme prohrávali 0:3. Naštěstí naše poslední 2 zápasy polské posily zvládly a upravily tak na konečných 2:3. V pauze před odvetou jsme si to v šatně pořádně vyříkali a do odvety nastupoval úplně jiný tým. Hned v prvním utkání jsme vybojovali první bod, na který navázaly zase polské posily a odvetu jsme zvládli 3:2. Všechny zápasy skončily před časovým limitem.

Sestava 1. Judo club Baník Ostrava :

66kg – Rýpar Radek, Šimek Daniel

73kg- Žemla Václav

81 kg – Silvestr Matěj

90 kg – Szczepaniak Tomasz ( Polsko )

+90 kg – Lysenko Oleksii ( Polsko )

Co říci v úplném závěru. Celkové 3. místo ve velmi těžké skupině hodnotím jako úspěšně zvládnutou sezónu a dobrý výsledek. Dokázali jsme jednou porazit SK KP Brno a i vítězný zápas proti obhájci titulu hodnotím velmi kladně. O tom, že šlo o velmi silnou skupinu svědčí i fakt, že obhájci titulu z Vršovic jdou o 1 pomocný bod v celkovém hodnocení jarní části do baráže o udržení.

V posledním utkání jarní části se nám podařilo urvat remízu a díky lepšímu celkovému skóre jsme si zajistili setrvání i v dalším ročníku Extraligy 2020. Vršovice se o setrvání musí utkat v baráži, která bude po ukončení 1.ligy na konci roku.

Všem zúčastněným děkuji za přístup a vzornou reprezentaci našeho klubu a těším se na další spolupráci nejen v Extralize 2020.

Zpracoval :  Martínek Roman, pověřený trenér Extraligy 2019

v Ostravě dne :  27.06.2019