Sdílej přes:

Extraligové družstvo postoupilo mezi 6. nejlepších

Extraligové družstvo ve složení :

nahoře zleva Adam Brysz, Artur Týc, Jiří Svoboda, Roman Martínek /trenér/, Lukáš Rak, Tomáš Kotyk, Tomáš Kohn

dole zleva : Dominik Lukáš, Domink Polášek, Lukáš Selecký a Patrik Lukáš

 

V sobotu dne 25.5.2013 jsme se v časných ranních hodinách vydali do Hradce Králové, dějiště závěrečného kola jarní části skupiny „A“ Extraligy mužů 2013. Zde jsme chtěli navázat na výborný výsledek z předchozího kola, kdy se nám v domácím prostředí podařilo vyhrát 2 zápasy ze 3, a tím si zajistit výbornou výchozí pozici pro postup do podzimní části. I zde se podařilo do Extraligového týmu začlenit další mladé závodníky, a tím jsme ve věkovém průměru byli nejmladším týmem. I přesto jsme si v prvním zápase poradili s domácími borci ze Sokol Hradec Králové 6 : 1. Hned nato, jsme nastoupili proti PSK Hradec Králové, kdy jsme také zvítězili 5 : 2, čímž jsme zopakovali perfektní výsledek z prvního kola, a tím si zajistili definitivní postup mezi nejlepší 4 týmy do podzimních bojů, v což na začátku sezóny věřil málo kdo. V posledním uvolněném zápase jsme vyzvali JC Liberec, obhájce z loňského ročníku, který byl opět složen z reprezentantů ČR a Slovenska. S tímto aspirantem na titul letošního Mistra Extraligy jsme prohráli po důstojném výkonu 3 : 4. To nám ale vůbec nevadilo. Šlo hlavně o obrovskou zkušenost našich „mladých“, poprat se z vynikajícími judisty a účastníky letošního Mistrovství Evropy z Budapešti. Naši závodníci, kteří opět předvedli perfektní výkony a zaslouženě postoupili do závěrečných bojů. Jsem velmi spokojen a rád, že se konečně vyplatila systematická a trpělivá práce s mládeží a následné začlenění těchto často věkem ještě dorostenců a juniorů do Extraligového týmu 1. JC Baník Ostrava, který se tak nyní skládá s naprosté většiny vlastních odchovanců novodobé historie klubu.

Na podzim se tak naše družstvo utká jednokolově s Judoclub Liberec, SK KP Brno s Sokol Praha Vršovice. První dvě družstva pak postoupí do semifinále a spolu s účastníky interligy USK Praha a Judoklub Olomouc svedou závěrečné boje o medaile.

O udržení v nejvyšší soutěži pak svedou boj družstva PSK Hradec Králové, Judoclub Plzeň, A.S.A. SJ Litoměřice a Sokol Hradec Králové.

Chtěl, bych poděkovat všem trenérům mládeže za skvělou práci, kterou odvádějí, všem rodičům a přátelům klubu, kteří nám pomáhají, a taktéž všem našim sponzorům a mecenášům.

S pozdravem a díky Roman Martínek, trenér EXL

 

kompletní výsledky jarní části extraligy [více…]

zpráva trenéra [více…]