Sdílej přes:

Extraligový tým 1. Judo club Baník Ostrava postupuje do Playoff!

V neděli 31. července se konalo poslední třetí kolo Extraligy mužů v Hranicích na Moravě. Do Hranic na Moravě vyrazilo družstvo Baníku s jasným cílem, postoupit do finálové časti playoff. Po předchozích dvou kolech byl tým Baníku na průběžném druhém místě, kdy první místo hájil Judo klub Olomouc a třetí byl tým Železo Hranice.

Sestava družstva 1. Judo club Baník Ostrava

-66 Kg-73 Kg-81 Kg-90 Kg+90 Kg
Rýpar RadekKřížek ŠimonSvoboda JiříMotyka DominikSilvestr Matěj

V prvním utkání družstvo Baníku zvítězilo nad domácím Železem Hranice 3:2, kdy vítězné zápasy zajistili Radek Rýpar, Šimon Křížek a Jiří Svoboda.

V druhém utkání družstvo Baníku prohrálo proti Judo klubu Olomouc 4:1, kdy jediný vítězný bod dokázal připsat Radek Rýpar.

S jedním vítězným a jedním prohraným utkáním si družstvo 1. Judo clubu Baník Ostrava zajistilo postup do podzimního playoff a má tak možnost bojovat o medaile. Za zmínku stojí, že po dlouhé době nastoupilo naše družstvo pouze s členy 1. Judo clubu Baník Ostrava, což je celkově v republice rarita. Další zajímavostí je, že všichni členové jsou studenty, či absolventy sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě.

Děkujeme za podporu všem divákům, kteří vážili cestu do Hranic na Moravě.

Gratulujeme a budeme držet pěsti v playoff!