Sdílej přes:

Francouzský tým Judo Club du Grand Rouen v Ostravě


První prázdninový týden proběhl třetí ročník sportovního setkání 1. Judo Clubu Baník Ostrava s francouzským týmem Judo Club du Grand Rouen. S tímto judo týmem spolupracujeme již od roku 2011, odkdy pořádáme, každý rok výměnné pobyty vždy 1 krát za rok v české a 1 krát za rok ve francouzské republice. Tyto pobyty jsou zaměřené na výuku juda poznání jiné země, zvyků, kultury a vybudování přátelských vztahů mezi dětmi, trenéry a kluby. V letošním roce, se k nám vypravilo 23 závodníků žákovské a dorostenecké kategorie a 4 trenéři. Návštěva Ostravy, byl začátek, 12 denního putování francouzského týmu po evropských klubech juda.

 

Připravili jsme jim bohatý program, který byl tvořený pěti tréninky juda a výletů po okolí Ostravy. Tréninky proběhly pod vedením francouzských trenérů Gondrand Desmons a David Mayeu a českých trenérů Dušana Kozy, Romana Martínka, Matyáše Otta a Michaely Boháčové. Na tatami se sešlo okolo 60 judistů z celého Moravskoslezského kraje. Doprovodný program byl tvořený návštěvou hradu Hukvaldy, aquaparku Olešná a celodenního výletu na Pustevny a Radhošť. „Francouzští přátelé pochází ze severní Normandie a nejbližší hory mají vzdáleny 6 hodin cesty. Návštěva hor, se jim velice líbila a okolní krajinou byli nadšeni“.

 

Ubytování byli v tělocvičně na ul. majora Nováka, kde měli možnost spát na nově instalovaném tatami a kde jim byla ráno podávána snídaně. Ostatní stravu jsme jim zajistili s pomocí kuchařů ze Zámečku a večeře v blízkosti haly v restauraci Bowling Park.

 

Společně strávený čas je velkým přínosem pro náš klub, vážíme si této spolupráce a již teď se těšíme na další společné chvíle, jak na tatami tak i mimo ně.

 

Zpracovala Michaela Boháčová