Sdílej přes:

GP Brno Cup 2008 Open 20.- 21.9.2008

O tomto víkendu se judisté 1JC Baník Ostrava zúčastnili jednoho z největších turnajů v Česku, mezinárodního turnaje v Brně. Tento turnaj trval 2 dny a představili se na něm jak domácí závodníci, tak i reprezentace Rakouska, Slovenska, Polska a Německa.
Naší závodníci se v takové konkurenci neztratili a vybojovali 1 zlatou, 2stříbrné a 7 bronzových medailí.
V kategorii benjamínků získala 2.místo Adéla Martínková ve vložené váze, Pátek Jan (41kg) a Dvořáček Adam ( 34kg ) obsadili shodně 3. příčku.
V mladších žácích jsme získali zlatou medaili díky Dominiku Lukášovi ( 34kg ). Dvě 3.místa vybojovali  Selecký Lukáš (38kg ) a Král Jakub ( +60kg ).
V kategorii starších žáků obsadil 2.místo Jiří Svoboda ( 42kg ), který se připravuje na Mistrovství republiky své kategorie konané koncem  října v Plzni. Náš oddíl tam vyšle celkem 6 starších žáků.
Kategorie dorostenců přinesla 2 medaile a obě ve váhové kategorii do 66 kilogramů, kde stříbro vybojoval účastník letošního Mistrovství Evropy dorostenců Tomáš Kohn. Bronzem ho doplnil Matyáš Otto. V poslední kategorii mužů jsme získali 2 bronzové medaile zásluhou Pavla Kohna ( 60kg) a Jana Štefánika ( 100kg ).
V pořadí klubů, které se tohoto trurnaje zúčastnili jsme z celkových, téměř sedmdesáti klubů obsadili krásné 3. místo.
Jelikož se na podzim chystají Mistrovství republiky v  několika kategoriích očekáváme, že náš oddíl bude na těchto vrcholných turnajích bodovat a pokusíme se vylepšit loňské výborné 7.místo v celorepublikovém hodnocení klubů.

 [ více… ]