Sdílej přes:

GRAND PRIX OSTRAVA 2018

V pátek ve večerních hodinách začne pro členy 1. JC Baník Ostrava, jejich rodiče, přátele a mnohé další příznivce perný víkend. Vrcholí příprava jednoho z největších turnajů v judu v naší republice. V některých parametrech budou překonány všechny historická maxima. Např. co se týče zápasové plochy, bude pro turnaj připraveno 8 judistických žíněnek, tatami o rozměrech 7x7m. Což je v České Republice absolutní špička. Máme připraveny krásné ceny a mnoho organizačních záležitostí, které nejsou u takovýchto klubových turnajů běžné. Skvělé podmínky nám také umožňuje, již druhým rokem, pořádání v nové atletické hale, což je na jedné straně v našem sportu nestandardní prostředí, ale naopak nám nová hala a její moderní vybavení a zázemí, nabízí skvělé možnosti.

Pevně věřím, že roční úsilí týmu, jehož práce započala již 14 dní po ukončení loňského ročníku bude zúročena a vše proběhne ku spokujenosti všech zúčastněných. Ať, už závodníků, rozhodčích či nás pořadatelů, pro které bude největší odměnou, když vše proběhne tak, jak jsme si předsevzali. Všem těmto dobrovolným pracovníkům, kterých bude téměř ku stovce patří obrovský dík, stejně tak jako vedení atletické haly a atletického klubu, díky jejichž skvělému přístupu zde turnaj můžeme pořádat. A stejně tak musím poděkovat sponzorům za, které, bych zde zmínil alespoň Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnuM&M reality a koberce Neuwirt.

K nejvýznamnějším partnerům akce patří Evropská unie, Moravskoslezský kraj, město Ostrava, Obvody Ostrava Jih a Ostrava Vítkovice.

Když, jsme před více než deseti lety navazovali na upadající, téměř zapomenutý turnaj Velkou cenu Ostravy v judo, pamatuji, jak jsme byli rádi, když účast překročila 100 účastníků. V loňském ročníku se účast vyšplhala až na 1300 účastníků a na letošní ročník máme již nyní přihlášeno přes tisíc účastníků nejen z ČR, ale také Polska, Slovenska, Rakouska, Ruska, Běloruska, Anglie, Francie, Dánska, Maďarska, Chorvatska či Ukrajiny. Takže s napětím očekáváme zda se nám při letošním dvoudenním klání, které proběhne tuto sobotu a neděli vždy od 10.00 hod., podaří překonat další metu, tedy 1 400 závodníků na turnaji. Je to pro nás všechny velký závazek a doufáme, že vše zvládneme i k jejich spokojenosti a nastavíme, tak zcela nový formát tohoto turnaje. Pokud by se nám to povedlo, zařadila by se Grand Prix Ostrava k největším klubovým turnajům v Evropě. Rádi, bychom tedy pozvali všechny příznivce juda na tuto podívanou.

Zápasy na jednotlivých tatami můžete sledovat na TVCOM.

 

Za 1. JC Baník Ostrava Ing. Jan Babinec