Sdílej přes:

Historická medaile z MČR žen 2017 v Turnově

K první účasti v novodobé historii našeho klubu, odcestovalo naše družstvo děvčat na Mistrovství ČR družstev žen do Turnova. Náš tým byl tvořen z dorostenek a juniorek nejen z našeho klubu, ale i z okolních klubů DDM Třinec, Judo Bohumín, Slezan Opava a Judo Beskydy. Většina děvčat jsou studentky Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě Zábřehu a připravují se pod vedením našich trenérů ve skupině Dušana Kozy a Romana Martínka. Děvčata ke svým utkáním nastupovala po 5-ti těžkých utkáních, které již absolvovaly v soutěži družstev – kategorie dorostenky. I přesto se nám s tímto mladým a už hodně unaveným týmem děvčat podařilo po výhře nad týmem Masters 3:2 a prohrách s Vršovicemi 2:3 a Olomoucí 1:4 vybojovat velmi pěkné 3. místo a domů vezeme bronzové medaile !!!

Titul mistryň ČR pro rok 2017 získalo družstvo JC Olomouc před obhájkyněmi loňského titulu ze Sokola Praha Vršovice a našimi děvčaty. Jelikož jde o velmi mladý tým, očekáváme do budoucna jeho velký progres.

O tento historický bronzový úspěch se zasloužily :

do 52 kg Kochová Lucie ( SG, Judo Bohumín )

do 57 kg Janiczková Zuzana ( SG, DDM Třinec ), Stachová Petra ( Judo Beskydy )

do 63 kg Polášková Kristýna ( SG, 1. JC Baník Ostrava ), Škrobánková Alžběta ( SG, Slezan Opava )

do 70 kg Martínková Adéla ( SG, 1. JC Baník Ostrava )

nad 70 kg Szokalová Helena ( DDM Třinec ), Ondrašíková Eva ( 1. JC Baník Ostrava )

 

Všem zúčastněným patří velká pochvala za předvedené výkony, bojovnost, nasazení a vzornou reprezentaci našeho klubu. Doufáme, že ve své tréninkové píli vydrží i do budoucích let a za rok přivezeme opět medaili…třeba zlatou !!!!

 

v Ostravě dne : 14.05.2017

 

zpracoval : Martínek Roman, trenér