Sdílej přes:

International Masters Bremen a Bad Blankenburg

V sobou se v Brémách sešlo 440 závodníků ze 17 zemí a v nedělí 412 závodníků z 22 zemí.

1. JC Baník Ostrava a sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových reprezentovalo na tomto turnaji turnaji celkem 5 závodníků.

Radek Rýpar (judo Závišice student sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových) v hmotnostní kategorii do 55 kg, který byl vyřazen v prvním kole domácím závodníkem Popusoiem Cristianem.

Ondřej Chlopčík v hmotnostní kategorii do 81 kg narazil také na domácího závodníka a to Habermanna Matteo, kterého se mu podařilo úspěšně porazit. V dalším zápase narazil na Brazilského závodníka Lopese Leonarda, kterému podlehl. Brazilský závodník však prošel až do finále skupiny, kde se mu povedlo porazit domácího závodníka Fettköthera a Ondra tedy postoupil do oprav kde ovšem podlehl holandskému závodníkovi van Donkelaaru Ryanovi.

Michael Raška v hmotnostní kategorii narazil v prvním kole, taktéž na domácího závodníka a to Hollmanna Roberta, kterému podlehl. Německý závodník podlehl v dalším zápase Litevci a Michael tedy stejně jako Radek do oprav nepostoupil.

Největší úspěch na turnaji zaznamenal Tomáš Pustějovský, který startoval, taktéž v hmotnostní kategorii do 90 kg, když v prvním zápase porazil Brazilce Caldeira Arthura, ve druhém podlehl francouzskému závodníku Garelu Hugovi, který tak vrátil Tomašovi porážku z turnaje Evropského poháru v Chorvatském Záhřebu, kde Tomáš skončil na 9. místě. Francouzský závodník po vítězství ve skupině nakonec vybojoval bronzovou medaili a tak Tomáš postoupil do oprav, kde v prvním zápase narazil na domácího závodníka Goldhammera Jana Niklase, kterého porazil a ve druhém zápase na holandského závodníka Bulthuise Kyliana, kterému podlehl a obsadil, tak 7. místo.

Kompletní výsledky dorostenců [více…]

V neděli 20.3.2016 nás pak reprezentoval junior Lukáš Selecký v hmotnostní kategorii do 66 kg, který podlehl Dittrichu Maikovi a do opravných bojů nepostoupil.

Kompletní výsledky juniorů [více…]

Bad Blankenburg:

V sobotu 19. 3. 2016 nás na dalším významném mezinárodním turnaji  v německém Bad Blankenburgu reprezentovaly dvě dorostenky. Obě podaly sympatické výkony s nadějí na úspěšný příští rok, kdy budou ještě stále dorostenky a budou mít možnost navázat na tento výkon a získané zkušenosti.

Adéla Martínková ve váze do 70kg se prezentovala nadějným výsledkem se dvěma vyhranými zápasy ve skupině, kde si shodně na ipon poradila s reprezentantkami Německa a Holandska. V třetím kole jí vystavila stopku v turnaji reprezentantka Brazílie.

Alžběta Škrobánková ve váze do 57kg, studentka sportovního gymnázia v Ostravě a členka Slezanu Opava se v turnaji nedokázala prosadit a dvěma prohranými zápasy  s reprezentantkami Brazílie a Kanady pro ní turnaj skončil. Je škoda, že obě utkání prohrála velmi těsně a to, první rozdílem jediného šida a druhé až v golden score.

Nezbývá než doufat, že na zbylých dvou turnajích v Teplicích a v Bialsko Biale předvedou lepší výkony, kterými se jim podaří nominovat na červencové Mistrovství Evropy ve Finsku.