Sdílej přes:

Josef Věnsek na tréninku ve svém rodném klubu

Josef Věnsek člen síně slávy Českého svazu judo, olympionik z Barcelony 1992 a stříbrný medailista z mistrovství Evropy v Praze v roce 1991, zavítal na trénink mladých baníkovských judistů.

Josef Věnsek dnes žije v USA ve státě Georgie, poblíž Atlanty dějiště Olympijských her v r.1996. Při své návštěvě České republiky si udělal čas, aby navštívil mladé judisty klubu, kde sám kdysi začínal. Vyjádřil obdiv nad prací trenérů, kteří se zasloužili o návrat klubu mezi špičku v mládežnických kategoriích. Byl velmi rád, že se podařilo překonat krizi, kterou klub na přelomu století procházel a vyjádřil přání, aby se klubu vedlo stejně dobře i nadále. Popřál taky hodně sportovního štěstí, spoustu trpělivost a houževnatosi, aby se podařilo vychovat závodníky v seniorské kategorii a to i na Evropské úrovni.

Pro mládežníky baníku Ostrava to byla jedinečná možnost setkat se s člověkem, který se dokázal zařadit mezi nejlepší české judisty. Vždyť, od roku 1991 kdy dokázal na pražském mistrovství Evropy obsadit druhé místo, česko stále čeká na někoho kdo by tento úspěch na Evropském šampionátu zopakoval či dokonce překonal. Navíc dokázal, že i ve svých 44 letech je stále ve skvělé formě. Mladí judisté baníku, kteří září na české scéně v dorosteneckých a juniorských kategoriích tak viděli, že se mají co učit a že je ještě čeká ještě dlouhá cesta.

Předseda klubu využil této jedinečné příležitosti, aby Josefa Věnska slavnostně uvedl do klubové síně slávy [více…]

 

 

Fotogalerie z akce [více..]

Výsledky Josefa Věnska na Evropských a světových turnajích [více…]