Sdílej přes:

Judista Petřikov prohrál se Sobirovem a v soutěži skončil

Judista Pavel Petřikov prohrál v Pekingu v souboji třetího kola s Rišodem Sobirovem z Uzbekistánu v prodloužení a v soutěži skončil. Jeho přemožitel ve svém dalším souboji podlehl Korejci Čche Min-ho před časovým limitem, což Petřikovovi znemožnilo pokračovat v opravách.

V taktické bitvě se Sobirovem sice český reprezentant dlouho nejtěsnějším bodovým rozdílem vedl, ale půl minuty před koncem dostal trest za pasivitu a soupeř díky tomu vyrovnal na 1:1. V prodloužení pak byl Petřikov napomínán znovu, což zápas rozhodlo v jeho neprospěch.

Pokud by Sobirov svůj další duel vyhrál, dostal by se dvaadvacetiletý judista z PSK Hradec Králové do oprav. Z těch se mohl probojovat až k bronzové medaili. Čche Min-ho však Uzbeka zdolal na ipon.

Petřikov měl v úvodním kole váhové kategorie do 60 kilogramů volný los, do olympijských bojů pak vstoupil vítězstvím 11:0 nad Brazilcem Denilsonem Lourencem. Druhý muž z lednového Světového poháru v Tbilisi nejprve získal koku, poté odrazil soupeřovy pokusy o vyrovnání a sám dalším vydařeným útokem přidal juko.