Sdílej přes:

Judisté 1. JC Baník Ostrava budou na podzim bojovat o medaile nejen v dorostenecké lize, ale nově i v Extralize mužů !!!

Extraliga 2016

První červnovou sobotu proběhlo na domácím tatami druhé kolo jarní části Extraligy mužů 2016, které proběhlo v tělocvičně Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě. Toto kolo mělo definitivně rozhodnout, kdo ze šesti družstev postoupí do podzimního finálového klání do Play off a tedy bojů o medaile a kdo kdo bude na podzim bojovat o další nemedailové pozice v Extralize 2016, resp. bude v baráži bojovat o záchranu tj. udržení v nejvyšší soutěži. Závodníci našeho klubu po prvním kole skončili na průběžném  2. místě, což byl výborný výsledek a zajišťoval dobrou výchozí pozici pro další boj o postup mezi Extraligovou elitu. Na tento skvělý výsledek jsme chtěli navázat i na tomto domácím kole, a to se nám nakonec plně podařilo.

Druhé kolo bylo velmi vyrovnané a mohlo konečným pořadí ještě hodně zamíchat, ale nakonec se nic nezměnilo a závodníci 1. JC Baník Ostrava s Judoklubem Olomouc v letošním ročníku společně postoupili do Play off, což je semifinále Extraligy a oba kluby tak budou mít možnost bojovat o medaile. Toto se extraligovému družstvu v novodobé historii našeho klubu ještě nepodařilo.

K těmto dvěma klubům se přidají kluby USK Praha a TJ Sokol Praha Vršovice, které bojují v Interlize. Podle průběžných výsledků by zatím Baník v semifinále měl narazit na tým USK Praha, což je prakticky pravidelný vítěz Extraligy, složený z předních českých reprezentantů včetně Lukáše Krpálka, který bude bojovat na letošní olympijádě v Riu a Judoklub Olomouc by se o finále letošního ročníku měl podle dosavadního vývoje Interligy utkat s TJ Sokol Praha Vršovice.

Baník Ostrava bojoval s těmito výsledky :

1. JC Baník Ostrava

  • Sokol Mohelnice 3:2
  • Judoklub Olomouc 3:2
  • Judoclub Liberec 2:3
  • SK KP Brno 2:3
  • FCC SJ Litoměřice 3:2
Pořadí v tomto II. kole:
1. Judoclub Liberec
2. 1. JC Baník Ostrava
3. Judoklub Olomouc
4. SK KP Brno
5. FCC SJ Litoměřice
6. Sokol Mohelnice
Pořadí celkem po jarních kolech:
1. Judoklub Olomouc
2. 1. JC Baník Ostrava
3. SK KP Brno
4. Judoclub Liberec
5. FCC SJ Litoměřice
6. Sokol Mohelnice

 

Fotogalerie s výsledky II. kola [více…]

 

O tento výsledek se zasloužili :

do 66 kg –  SELECKÝ Lukáš

do 73 kg –  VOLEK David

do 81 kg –  JESTŘEBSKÝ Adam

do 90 kg –  SZCZEPANIAK Tomasz

+ 90 kg –  KNÁPEK Tomáš

 

v Ostravě dne :  6.6.2016                                              zpracoval : Martínek Roman, pověřený trenér Extraligy mužů 2016

 

Dorostenecká liga 2016

Hodnocení II. kola:

Na druhé kolo dorostenecké ligy se družstva sjeli 5.6.2016 k tradičnímu pořadateli, do klubu SKKP Brno. Domácí klub se s tímto vypořádal naprosto skvěle a turnaj proběhl bez komplikací.

Naše role a úkol v tomto kole byl jednoznačný: Zajistit si třemi výhrami bezproblémový postup do podzimních finálových bojů o medaile. Úkol se podařilo díky dobrému výkonu celého družstva splnit, za což patří všem slova uznání a chvály. Už během posledního celého týdne jsem v družstvu cítil odhodlání a touhu tento nelehký úkol zvládnout.

Ve 2. kole jsme bojovali s těmito výsledky:

1.JCBO : Sokol Hradec Králové 5:3(320:200,5), 1.JCBO : Judo Železo Hranice5:3(500:300), 1.JCBO : Judo SKKP Brno 5:3(500:201), 1.JCBO: Judo Beskydy 3:5(300:401).

Což nás v konečném účtování po dvou úvodních kolech posunulo na konečné třetí místo v tabulce.

V podzimních bojích o titul mistra České republiky se tak utkáme s družstvy SKKP Brno, JC Litoměřice, Judo Čáslav, Judo Beskydy, Judo klub Jablonec nad Nisou. Tyto družstva se utkají dvoukolově každý s každým, načež družstvo s nejvyšším počtem bodů získá titul mistra České republiky.

 

Fotogaleria a zpráva trenéra [více…]

 

V Ostravě 7.6. 2016 Dušan Koza, tr.dorostenců 1.JCBO