Sdílej přes:

Judisté 1. JC Baníku Ostrava vstoupili vítězně do obhajoby prvenství v dorostenecké lize

                V sobotu 18.2. se v hale Sarezy konalo první kolo dorostenecké ligy skupiny B. Soutěž, ve které 1.JC Baník Ostrava obhajuje loňské prvenství, které se mu povedlo získat po neuvěřitelných 19 letech. Společně s domácími závodníky startovali ještě družstva Judoklub Olomouc, SKP Judo Nový Bydžov, SK KP Brno, Železo Hranice a ZŠ Sadová Čáslav. Dorostenci Baníku předvedli výkon hodný Mistra a postupně poráželi své soupeře po velmi kvalitních výkonech. V prvním utkání zdolali Brno 7:0, stejným poměrem skončilo i utkání s Novým Bydžovem. Ve třetím utkání rozdrtili Hranice 8:0. Ve čtvrtém zápase se čekalo drama, jelikož proti nám nastoupil předloňský mistr Judoklub Olomouc. Kluci, ale nenechali nikoho na pochybách, že i letos chtějí zaútočit na nejvyšší příčky a soupeře porazili v poměru 7:1. Poslední zápas s nováčkem soutěže z Čáslavi skončil opět vysokým skóre 8:0 ve prospěch domácích. Baníkovští dorostenci měli svůj den, předváděli nádherné judo plné krásných iponů o čemž svědčí mimo jiné také, neuvěřitelně obrovský rozdíl pomocných bodů 360:5.

                Na tomto výkonu se podíleli svěřenci trenérů Dušana Kozy, Jana Štefánika a Radislava Borbélyho ve složení:  50kg Václavík Michael (MěPol Ostrava), Vilímek Patrik, 55kg Lukáš Dominik, Janulek  Lukáš (SKP Ostrava), 60kg Lukáš Patrik, Kozma Tomáš (Baník Karviná), Selecký Lukáš, 66kg Šmehlík František, Jiří Svoboda, Tatarin Daniel (Slezan Opava), 73kg Voňavka Radek (JK Kladno), Reineke Nikolas (Slezan Opava), 81kg Bodnár Jiří (Baník Karviná), 90kg Kotyk Tomáš, +90kg Král Jakub.

                Po prvním kole tak 1. JC Baník Ostrava drží 1. příčku skupiny "B" s 10 body, druhá je Olomouc  8 bodů, třetí Nový Bydžov má 4 body, stejně jako čtvrté Brno a páté Hranice, mezi,kterými rozhodovalo skóre. Poslední skončila Sadová bez bodů. Skupinu "A" ovládl Tatran Prachatice před Judoklubem Liberec. Na třetí příčce pak skončil Judoclub Plzeň. Ve spodní části tabulky se pak umístili 4. SJ Litoměřice, 5. VTŽ Chomutov a 6. USK Praha.

                Další kolo se koná v květnu. Naše skupina se utká v Olomouci a tam se určí 3 družstva, které postoupí do podzimní finálové části, společně se třemi nejlepšími týmy ze skupiny "A". ty se utkají ve dvou podzimních kolech o titul Mistra ČR r. 2012. Ostatní družstva se utkají ve skupině o udržení v dorostenecké lize. Baníkovští dorostenci tak mají dobře našlápnuto k postupu do finálové skupiny i k celé obhajobě. Věřme, že se jim to podaří.

 

Kompletní výsledky [zde…]