Sdílej přes:

JUDO SHOW CUP 2009

V pondělí 23.11.2009 jsme se zúčastnili jedné povedené judistické akce v Praze, se kterou bych Vás rád seznámil.

Účastníci byli:

Koza Dušan, Šalamounová Hana, Kubina Miroslav, Babinec Jan

Vyrazili jsme vlakem v 13:36 hod. z Ostravy-Svinov a do Prahy dorazili v 16:35 hod. Metrem jsem dojeli na Vyšehrad a rychlostí blesku jsme seběhli dolů k hale Folimanka. Tam jsem u pokladny zaplatili 4 vstupenky na JUDO SHOW CUP 2009.

Samotné představení uváděli M. Vašut a E. Jeníčková. Usedli jsme vedle našich přátel z Mohlenice a Prahy a nechali se unášet vynikající show. Hala samotná byla doslova nabitá a zcela vyprodaná, což zaručovalo špičkovou atmosféru. Setkali jsme se s mnohými našimi bývalými soupeři, ale také viděli některé významné osobnosti juda. Pro zájemce zmíním např. Vladimíra Kocmana, našeho v současnosti jediného Olympijského medailistu.

Po úvodním programu, kde se střídaly jednotlivé bojové sporty s hudebními vložkami nastal konečně zápas dvou družstev a to výběru USK a výběru Ulánbátaru. Bojovalo celkem 10 bojovníků a to pět na jedné a pět na druhé straně. Snad není nutné zmiňovat, že zraky všech se soustředily na poslední zápas a to našeho dvojnásobného juniorského mistra světa Lukáše Krpálka a mongolského olympijského vítěze Naidana Tuvshinbayara (olympijské finále – vice).  Přestože Lukáš dvakrát prohrál bylo vidět skvělé judo a vynikající prezentace juda v ČR.

Děkujeme kolegům z Prahy za uspořádání tak krásného setkání a těšíme se třeba u nás v Ostravě na JUDO ŠOU 2009 16.prosince od 16:30 hod. v hale Sarezy na Hrušovské ulici.

Napsali o Judo Show Cupu 2009:

deník idnes, Sport, čertnakoze

primátor Prahy Pavel Bém

JUDO SHOW CUP 2009 v televizi …

zpracoval Jan Babinec