Sdílej přes:

Konam cup družstev 2008

    Dne 22.11.2008 Baník Ostrava pořádá již čtvrtý ročník turnaje Konam cup družstev [více…] . Jedná se o turnaj družstev složených ze závodníků v kategoriích mladších a starších žáků. Turnaj se začal pořádat díky nápadu a podpoře p.Lukáše, který prostřednictvím firmy Konam zajišťuje pro tento turnaj nadstandardní ceny. A to nejen nádherný a obrovský putovní pohár a ceny pro vítězná družstva, ale taky krásné ceny pro nejúspěšnější závodníky jednotlivých váhových kategorií.

První ročník turnaje se konal v roce 2005 a jako domácí jsme rozhodně nepatřili mezi favority. Za úspěch jsme považovali spíš to, že jsme stejně jako Femax Hranice, který již v té době patřil a samozřejmě i dnes patří k nejúspěšnějším klubům republiky, dokázali postavit z vlastních závodníků dvě kompletní družstva. Proto bylo v té době jistě nejen pro nás velkým překvapením, že jsme dokázali postupně porazit všechny soupeře a ve finále překvapivě, i když velmi těsným rozdílem, porazit i družstvo Femaxu a nakonec tedy zvítězili. Konam cup družstev 2005 [více…]

Druhý ročník se konal 21.10.2006 opět v hale Sareza na Hrušovské ulici. V tomto ročníku jsme samozřejmě již patřili mezi favority a to jistě i proto, že základ našeho družstva zůstal stejný jako v minulém ročníku a naše družstvo se navíc doplnilo o další nadějné závodníky. Všichni naši závodníci také nasbírali během roku dostatek zkušeností, a tak mnozí, kteří v loňském roce patřili mezi závodnické benjamínky, se nyní zařadili mezi favority. Podle toho taky vypadaly výsledky, první  baníkovské družstvo prošlo turnajem naprosto bez zaváhání a ve finále porazilo družstvo SKP Ostrava 8:1. Velmi potěšující bylo také to, že i druhé družstvo se nenechalo zahanbit a nebylo jen do počtu, ale dokázalo být všem svým soupeřům dobrým protivníkem. Konam cup družstev 2006 [více…]

Třetí, loňský ročník se nám bohužel pořadatelsky moc nepovedl. Turnaje se zúčastnila naše dvě družstva a družstvo Femaxu Hranice. Baník měl šanci napotřetí získat putovní pohár. Femax Hranice se však spojil s SKP Ostrava, a tak za ně starovali dva největší rivalové našich závodníků, a to Vít Jerglík (SKP Ostrava) proti  Patriku Lukášovi (1. JC Baník Ostrava) a Vojtěch Bezruč (SKP Ostrava) proti Františku Šmehlíkovi (1. JC Baník Ostrava). Oba závodníci prokázali Femaxu dobrou službu, když dokázali naše borce porazit, a zajistili tak Femaxu těsnou výhru i nad naším prvním družstvem. Napotřetí se tedy Baníku pohár získat nepodařilo, a ukořistili ho judisté Femaxu Hranice. Konam cup družstev 2007 [více…]

V letošním ročníku tedy bude prvenství obhajovat Femax Hranice, nejúspěšnější klub z nedávného Přeboru České republiky starších žáků v Plzni [více…]. Uvidíme, jak vše dopadne, Baník se chce i na letošní ročník dobře připravit. 

Nominace družstva 1. JC Baník Ostrava v jednotlivých hmotnostních kategoriích

      Dominik Lukáš      Dominik jako letošní Přeborník České republiky v této hmotnostní kategorii bude jistě patřit k základním oporám družstva. Je to velmi zkušený závodník, který bezesporu patří k našim nejnadějnějším sportovcům. V minulých dvou letech byl vyhlášen nejúspěšnějším závodníkem našeho klubu. Nebude to mít však lehké, nesmíme zapomenout, že semifinálové boje na Přeboru republiky v této kategorii byly záležitostí našeho kraje a je nanejvýš pravděpodobné, že si Dominik bude moci zopakovat  nejtěžší souboje tohoto mistrovství a jeho soupeři se budou snažit mu minulou porážku oplatit.

      Lukáš Selecký      Lukáš po Přeboru republiky, kde startoval ve stejné hmotnostní kategorii jako Dominik přešel o váhu výše. Přebor byl pro Lukáše trošku nešťastný, neboť jen těsně prohrál o finále a ani souboj o bronzovou medaili se mu nevydařil. Zato od té doby dává jasně najevo, že příští rok se chce o medaili pokusit znova. Z žádného turnaje v této hmotnostní kategorii, kterého se po přeboru zúčastnil neodjel bez medaile a v posledních třech dokonce zvítězil ve všech zápasech a skončil tedy jako vítěz těchto turnajů. Stejně jako u Dominika i u Lukáše můžeme očekávat, že bude patřit k základním oporám týmu.

  • do 42 kg Slánička Jan                               a                              Filip Pelikán  
      Jan Slánička    

  Honza patří k našim zkušeným závodníkům. Vede žebříček nejúspěšnějších závodníků r. 2008 v kategorii mladších žáků. V boji s Femaxem Hranice to může být právě on kdo může rozhodnout. Proti němu by měl nastoupit R. Trojnar, letošní Přeborník České republiky v hmotnostní kategorii do 38 kg. Honza se však neustále zlepšuje a při posledním setkání ho dokázal porazit. V tomto vzájemném duelu může pro nás být i remíza velmi cenná a možná i rozhodující. 

      Filip Pelikán      Filip patřil v minulosti v tomto turnaji vždy k zásadním oporám družstva. Bohužel se nezúčastňuje turnajů a tak lze jeho formu jen stěží odhadnout. Navíc se u jeho soupeřů může projevit větší závodní zkušenost, která hlavně ve vyrovnaných zápasech nebo zásadních okamžicích může rozhodnout. Filip však patří k velmi pilným a talentovaným judistům a tedy věřím, že nás všechny příjemně překvapí.

              

      Jiří Svoboda     O Jirkovi jsem před Přeborem České republiky družstev starších žáků psal jako o  závodníkovi, který se svými výkony v poslední době řadí mezi naše nejúspěšnější. To jsem však ještě netušil, že na nadcházejícím Přeboru České republiky jednotlivců má slova více než potvrdí. Svou pozici dokázal vítězstvím v tomto turnaji, a stal se tak druhým přeborníkem našeho klubu v roce 2008. Svým výkonem se také zasloužil o to, že se 1. JC Baník Ostrava v průběžném hodnocení klubů nachází před Mistrovstvím České republiky dorostenců a dorostenek a mužů a žen na pátém místě. Předpokládáme tedy, že i Jirka bude jednou ze základních opor našeho týmu v tomto turnaji.

      Jan Hric     Honza se nám letos představil pouze v turnajích Moravské ligy kde si vedl více než dobře s osmi výhrami a dvěma prohrami se umístil v pořadí hodnocení jednotlivců našeho klubu na celkovém šestém místě. V soutěži jednotlivců však letos zatím nestartoval. Vynechal dokonce i Přebor našeho kraje, a přišel tak zcela jistě o možnost startu na letošním Přeboru republiky. Honza však patří k velkým nadějím našeho klubu a možná, že absence účasti na soutěžích mu dodá chuť a odvede na tatami skvělou práci.

      Patrik Lukáš      Patrik je jedním z nejzkušenějších závodníků letošního týmu. To se také odrazilo ve výsledcích z Moravské ligy, kde s desíti výhrami a třemi prohrami obsadil v hodnocení jednotlivců druhé místo, a také na nedávném Přeboru České republiky starších žáků, kde obsadil 3. místo v hmotnostní kategorii do 46 kg. Patrik díky těmto výsledkům vede letošní žebříček starších žáků a je na pátém místě v žebříčku celého klubu. Patrik bohužel  přešel o hmotnostní kategorii výše a nahradil zde Františka Šmehlíka, který přešel do hmotnostní kategorie do 55 kg. Uvidíme jak si s přechodem poradí. Budeme držet palce.

      FrantišekŠmehlík     Franta patří jistě k našim nejperspektivnějším závodníkům a to hlavně díky své píli, poctivosti a vytrvalosti. Je také jedním z nejzkušenějších závodníků. Jen letos již startoval na sedmnácti turnajích. Také bychom jen těžko hledali turnaj, ze kterého si nedovezl medaili. Bohužel jedním z nich byl Přebor kraje, který byl postupovou soutěží na Přebor republiky. Franta tedy na přeboru chyběl a nemohl tak zopakovat svůj úspěch z loňské olympiády mládeže, kde skončil stříbrný. Nyní bude určitě chtít dokázat své kvality a jako poslední závodník družstva uzavřít skóre vzájemných duelů v náš prospěch.