Lukáš Selecký – rozhovor po EYOF

Lukáš Selecký, baníkovský judista a člen CISO, se vrátil z Evropského olympijského festivalu mládeže (EYOF) konaném 14.-19.7. v holandském Utrechtu. V krátkém rozhovoru hodnotí své vystoupení a zážitky.

 

 

1, Jak se ti EYOF líbil?

 

Celkově byl EYOF super, no až na to jídlo. Judistické zápasy zde byly parádní, ale atmosféra se mi více líbila na Mistrovství Evropy v Talinnu. Jinak to byl ale super zážitek, taková simulace opravdových olympijských her

 

 

2, Co Ti přišlo nejlepší a co Tě naopak zklamalo?

 

Asi nejlepší mi přišel zahajovací ceremoniál, jen mě zklamalo, že nebyl i ohňostroj jako na minulém EYOFu v Trabzonu. No a to jídlo byla docela bída.

 

3, Jak hodnotíš svůj výkon?

 

Svůj výkon hodnotím velmi špatně. V prvním zápase jsem chytil švýcarského závodníka Allemana. Ten má za tuhle sezónu stříbro z EC Zagreb a tady na EYOFu skončil nakonec pátý. Je to levák a na ty já moc neumím, kvůli tomu jsem prohrál i na ME. Tohohle jsem ale mohl porazit, oba jsme se chytli do levého háku, byli jsme vyhranění, ovšem nakonec z toho těžil on. Jak se říká: je to SPORT! 🙂

 

4, Co ostatní členové výpravy, judisté i nejudisté?

 

Jako judisté máme, dle mého názoru, pěknou bilanci: dvě pátá místa zásluhou Marka Švestky a Sabiny Merklová , ještě jednou jim k tomu gratuluji a ještě deváté místo Adély Szarzeczové. Škoda že se nepoštěstilo Honzovi Markovi, který kvůli tomuto turnaji hubl 9 kilo. Jinak naše basketbalistky získali zlato, běžci měli stříbro a bronz a oštěpařka taky bronz.

 

5, Co máš v plánu teď?

 

Teďka mám v plánu držet si těch 68 kilo, tak doufám, že to půjde. Čeká mě příprava na MČR, ale hlavně se chci pořádně připravit na příští reprezentační sezónu s vrcholem na ME.