Sdílej přes:

Lukáš Selecký v exkluzivním rozhovoru

Lukáš Selecký [více…], judista 1. JC Baníku Ostrava, CISO (Centra individuálních sportů Ostrava) a dorostenecké reprezentace ČR v krátkém rozhovoru s Lukášem Rakem hodnotí prozatímní průběh sezóny a nastiňuje své další akce a cíle.

 

1. Momentálně jsi v přípravě na EYOF (Evropský olympijský festival mládeže), čím si judista zaslouží nominaci na takovouhle sportovní akci?

 To se prvně musíš probojovat do reprezentace ČR a pak zde ukázat nějaký výkon, tzn. umístit se do sedmého místa na evropském poháru nebo na mistrovství Evropy. Mně se to povedlo na poháru v Portugalsku, kde jsem skončil pátý a docela jsem se ukázal i na silně obsazeném turnaji v Německu, kde jsem skončil devátý. Na mistrovství Evropy jsem ale skončil už ve druhém kole.

 2. Zmínil jsi letošní Mistrovství Evropy v Talinnu a některé evropské poháry, jak zatím hodnotíš průběh sezóny?

 Na Mistrovství Evropy jsem měl první kolo volné (bez boje postoupil do druhého kola- pozn. L.R.), z čehož jsem měl radost. Ve druhém kolo mě ale čekal reprezentant z Turecka, který byl v tu dobu pátý v evropském ranking listu. Prohrál jsem sním na dvě yuka, což mě mrzelo, jelikož jsem cítil, že jsem na něj měl. Tím pro mne turnaj skončil. Na evropských pohárech se mi kromě Portugalska nedařilo, jak bych chtěl. Celkově jsem ale s průběhem sezóny spokojený, poprvé jsem se nominoval na mistrovství Evropy, momentálně se připravuji na EYOF a stále mám možnost nominovat se na Mistrovství světa.

 3. Dnes ses vrátil ze soustředění v Banské Bystrici a hned odjíždíš na soustředění do Olomouce, jak to zvládáš?

 V Banské to bylo super, ale jsem zničený a do Olomouce se mi moc nechce. Vím ale, že je to poslední soustředění před EYOF, který je mou poslední šancí nominovat se na mistrovství světa. Proto to ještě odmakám a potom hurá na to 🙂

 4. Tyto dvě soustředění mají být poslední přípravou před EYOF, cítíš se tedy připravený?

 Formu snad mám, ták uvidíme, jak to půjde na žíněnce 🙂

 5. Už jsi někdy byl na podobné akci?

 Jen na mistrovství Evropy, byla tam skvělá atmosféra. Taky jsem poznal, že je to závod jako každý jiný, což je pro mne výborná zkušenost právě před EYOF.

 6. S jakými pocity a cíli odjíždíš na EYOF?

 Pocity mám docela dobré, těším se. Cíl mám udělat aspoň sedmé místo, abych se mohl podívat do Miami na Mistrovství světa :). Ale samozřejmě bych byl rád, kdyby to cinklo 🙂

 7. Jaké jsou tvé plány po EYOFu?

 Tak to záleží, jestli se na ten „svět“ nominuji nebo ne. Každopádně budu startovat na evropském poháru juniorů, který se bude konat na konci července v Liberci. Taky již přemýšlím o tom, že bych začal přibírat do vyšší váhové kategorie a to do 73kg.

 

Díky za rozhovor:-)

 L.R.