Sdílej přes:

Mistrovství České republiky družstev starších žáků Prachatice 4.10.2008

    Dne 4.10.2008 se žáci Baníku Ostrava zúčastní v Prachaticích Mistrovství České republiky družstev starších žáků. Po letošním vystoupení družstva v přeboru spojených krajů Moravy tzv. Moravskou ligou starších žáků [více…], kterou toto družstvo prošlo všemi třemi koly bez jediné porážky a stalo se tak celkovým vítězem jsem plni očekávání. Baník Ostrava v této soutěži naposledy uspěl v r. 1987, když se stalo Mistrem České republiky družstvo v sestavě Subík, Bosák, Motlíček, Černota, Bura, Hvozdovič, Glonek D., Michalík, Kölbl, Ogrocký, Bujnoch. Od té doby v této soutěži startoval Baník až v loňském roce kdy nepostoupil ze skupiny ve, které obsadil čtvrté místo [více…]. V letošním roce však máme mnohem vyrovnanější družstvo zvláště od lehkých a středních vah můžeme očekávat rozhodující výsledky. Sice po prázdninách došlo k posunu některých závodníků, kteří byli na jaře oporou družstva do vyších váhových kategorií, což může být pro nás určitým handicapem, ale náhrady jsou v některých případech naprosto adekvání a například start Jirky Bodnára z TJ Baník Karviná je pro nás jistě posilou. Troufám si tvrdit, že pokud nám vyjde forma a budeme mít trošku sportovního štěstí můžeme v letošním roce dosáhnout určitě na medaili.

Nominace družstva v jednotlivých hmotnostích kategoriích

  • do 38 kg    Tomáš Kozma TJ Baník Karviná

  Tomáš za nás startoval v průběhu letošního roku již v Moravské lize a patřil k oporám družstva, s jedinou porážkou se v hodnocení jednotlivců umístil na vynikajícím třetím místě a to i přesto, že v prvním kole nestartoval. V této hmotnostní kategorii má dostatek zkušeností a dá se očekávat, že bude jednou ze základních opor družstva.

              

      Jiří Svoboda     Jirka je judisticky nejmladším závodníkem, který se však svými výkony v poslední době zařadil mezi naše nejúspěšnější. Pevně věřím, že bude také na tomto mistrovství jednou ze základních opor našeho týmu. Letos se zúčastnil desíti turnajů. V devíti z nich získal medaili třikrát obsadil třetí místo, třikrát druhé a v turnajích v Opole, Mistrovství Moravskoslezského Kraje a Poháru primátorky Frýdku Místku obsadil první místo. Vybojoval dvacettři vítězných zápasů a v jedenácti zápasech prohrál. Jirka v této váhové kategorii staroval již v dubnu loňského roku proto i on má v ní dostatek zkušeností. v této váhové kategorii by se nám měl představit také na Mistrovství České republiky jednotlivců starších žáků v Prachaticích.

      Jan Hric     Honza si v turnajích Moravské ligy vedl více než dobře s osmi výhrami a dvěma prohrami se umístil v pořadí hodnocení jednotlivců našeho klubu na celkovém šestém místě. V soutěži jednotlivců však letos zatím nestartoval. Vynechal dokonce i Mistrovství Moravy a přišel tak zcela jistě o možnost startu na letošním Přeboru republiky. Honza však patří k velkým nadějím našeho klubu a možná, že absence účasti na soutěžích mu dodá chuť a odvede na tatami skvělou práci.

      Patrik Lukáš    Patrik je jedním z nejzkušenějších závodníků letošního týmu. To se také odrazilo ve výsledcích z Moravské ligy kde s desíti výhrami a třemi prohrami obsadil v hodnocení jednotlivců druhé místo. Absolvoval letos celkem třináct turnajů jednotlivců z nichž bylo pět v zahraničí a to dva v Polsku, dva na Slovensku, jeden turnaj v Rumunsku a jeden v Německu. Dokázal v těchto turnajích vybojovat 43 vítězných utkání a pouze sedmkrát prohrál. Tato bilance mu přinesla z třinácti absolvovaných turnajů neuvěřitelných osm prvních míst. Ve dvou turnajích obsadil druhá místa a v jednom třetí. Díky těmto výsledkům Patrik vede letošní žebříček starších žáků a je na pátém místě v žebříčku celého klubu. Patrik bohužel po prázdninách přešel o hmotnostní kategorii výše a nahradil zde Františka Šmehlíka, který přešel do hmotnostní kategorie do 55 kg. Uvidíme jak si s přechodem poradí. Budeme držet palce.

  • do 55 kg Filip Jan                               a                              František Šmehlík  

      Jan Filip    Všichni předchozí závodníci jsou teprve prvním rokem starší žáci. Honza však v této kategorii startoval již v loňském roce a to více než úspěšně. Je to loňský vícemistr hmotnostní kategorie do 50 kg kde podlehl Litoměřickému Lorencovi, který se v loňském roce jako starší žák stal také Mistrem České republiky v kategorii dorostenců. Honza také startoval v našem družstvu na loňském mistrovství kde patřil k nejúspěšnějším závodníkům a jediný kdo ho dokázal překonat byl opět Litoměřický Lorenc.      FrantišekŠmehlík    Franta patří jistě k našim nejperspektivnějším závodníkům a to hlavně díky své píli, poctivosti a vytrvalosti. V této váhové kategorii však startoval pouze třikrát a dvakrát bez umístění. Proto se bude mustet vzhledem k Honzovým zkušenostem spokojit s rolí náhradníka a v případě startu se zaměřit na sbírání zkušeností z této vrcholové soutěže, které jistě zúročí příští rok. Přesto vzhledem k výsledkům, které Franta podával nás jeho výkon může příjemně překvapit a věřím, že v případě potřeby dokáže náš tým podržet.

  • do 60 kg Bodnár Jiří TJ Baník Karviná

  Jirka za nás bude startovat vůbec poprvé.  V minulém roce za nás startoval na Přeboru družstev starších žákůl jeho starší bratr Jan, kterého bohužel schvátila teplota. Přesto však do zápasů nastoupil a bojoval co mu síly stačili. Doufejme, že Jirkovi letos forma vyjde a zařadí se tak k oporám našeho družstva.

      Jan Hefka      Honza ještě letos na jaře startoval v hmotnostní kategorii do 55 kg. Od jara teké trénuje s družstvem dorostu a je vidět, že mu to svědčí. Celkově zmužněl, zesílil a taky se velmi rychle vytáhl, takže prakticky přeskočil jednu váhu. Letos startoval pouze na třech turnajích jednotlivců. Na jaře na poháru Euroregionu Beskydy a Velké ceně Ostravy obsadil shodně třetí místa. Po prázdninách absolvoval svůj první start v hmotnostní kategorii do 66 kg na Mistrovství kraje, ve kterém bez zaváhání zvítězil. Doufejme, že zkušenosti, které mohl od jara čerpat od svých starších zkušenějších sparingpartnerů T. Kohna (9. místo Mistrovství Evropy dorostu 2008) a M. Otta (3. místo Přebor České republiky starších žáků 2007) plně zhodnotí.

  • do 73 kg Jiří Volek                                          a                               Michal Dušek TJ Mittal Ostrava

      Jiří Volek    Jirka patří mezi méně zkušené závodníky. V moravské lize letos družstvu několikrát významně pomohl. Jako žáček podával vynikající výkony, ale nyní se mu tolik nedaří. V letošním mistrovství bude alternovat Michalovi.          Michal za nás startoval v posledním kole Moravské Ligy kde ukázal, že by pro nás byl dobrou posilou. Zvítězil ve třech utkáních a jen ve dvou odešel poražen. Dobře si také vedl na letošním Mistrovství Moravy kde dokázal s přehledem zvítězit.

  • nad 73 kg Dominik Polášek                               a                                Jan Pravda TJ Slezan Opava

      Dominik Polášek    Dominik startoval v Moravské lize v hmotnostní kategorii do 73 kg kde se mu vedlo velmi dobře. Zvítězil v osmi zápasech a pouze ve dvou prohrál. V turnajích jednotlivců se nám představil pouze ve čtyřech turnajích na, kterých obsadil dvě druhé a jedno třetí místo. Po prázdninách se posunul o hmotnostní kategorii výše kde jej zastínil Honza, který se v této kategorii zabydlel již dříve. Honza má nejen lepší vzájemnou bilanci, ale taky podává stabilně lepší výsledky, takže stejně jako Jirka i Dominik bude muset alternovat.          Honza za nás startoval ve všech třech kolech Moravské ligy a stal se s desíti výhrami čtyřmi remízami a jedinou prohrou nejúspěšnějším závodníkem klubu v letošním ročníku. Porazil Dominika také v zářiovém Mistrovství kraje a postupuje tak na Přebor České republiky z prvního místa. Honza bude bezesporu patřit během mistrovství k oporám našeho družstva.