Sdílej přes:

Mistrovství Moravskoslezského kraje starších žáků a žákyň

13.9. se konalo Mistrovství Moravskoslezského kraje starších žáků a žákyň. Baník se zase překonal !!!

V sobotu 13.9.2008 pořádala TJ Mittal Ostrava Mistrovství Moravskoslezského kraje starších žáků a žákyň jednotlivců a družstev. Baníkovští borci opět posunuli naše hranice o kus dál.

V nové éře je to nejúspěšnější vystoupení našich starších žáků v této soutěži. Po několikaletém půstu baníkovských starších žáků se stal v roce 2005 Mistrem kraje v hmotnostní kategorii do 60 kg Martin Sobek. Následující rok jsme udrželi nastavenou příčku a jeho úspěch zopakoval v hmotnostní kategorii do 50 kg Tomáš Kohn. V loňském roce se nám zadařilo ještě lépe, když titul Mistr kraje získali hned tři naši závodníci a to v hmotnostní kategorii do 50 kg Filip Jan, do 66 kg Matyáš Otto a do 73 kg Polášek Dominik. Letošní rok však předčil naše očekávání, když Baníkovští borci získali v chlapecké kategorii pět z celkem devíti titulů a dvěma dalším borcům utekl titul o chloupek a stali se vícemistry kraje.

Poprvé jsme se letos představili v dívčí kategorii kde jsme sice nezískali titul, ale obě naše startující se staly vícemistryněmi kraje.

Na Přebor České republiky starších žáků, které se bude konat 25.10.2008 v Plzni se tedy nominovalo celkem sedm našich borců. Jsme zvědavi jak se představíme v této soutěži a zda se zde odrazí náš úspěch z Mistrovství kraje, protože i v nejvyšší soutěži pro tuto věkovou kategorii byly doposud naše výsledky stále lepší. V roce 2005 Martin Sobek jen o málo nedosáhl na cenný kov, když podlehl v boji o třetí místo a skončil celkově pátý. Následující rok v naprosto stejné situaci byl Tomáš Kohn úspěšnější a mohl se tak pyšnit bronzovou medalí. V loňském roce jsme pak ke třetímu místu Matyáše Otta přidali stříbrnou medaili Honzy Filipa, když podlehl až ve finále po vyrovnaném boji vinikajicímu M. Lorencovi z SJ Litoměřice, který jako posledním rokem starší žák zvítězil i na Mistrrovství České republiky v dorostenecké kategorii.

Naši žáci uspěli také v soutěži družstev, když si bez problémů poradili s družstvem TJ Mittal Ostrava a nominovali se tak na Přebor České republiky družstev, které se bude konat 4.10.2008 v Prachaticích. I v této soutěži budeme plni očekávání, neboť naše družstvo svou kvalitu ukázalo v přeboru spojených krajů Moravy, když prošlo všemi třemi koly bez jediného zaváhaní a stalo se tak celkovým vítězem.

Naše dvě závodnice se pak budou moci představit 18.10.2008 v Olomouci.

Všem našim závodníkům a závodnicím budeme držet palce !!!

Martin

 

 Výsledky našich závodníků [více…]