Sdílej přes:

Mladí baníkovci letos v Extralize obsadili skvělé 6. místo

 

Po 3. kole, které proběhlo 28.9.2013 v Brně, letošní Extraliga pro družstvo mužů Baníku Ostrava končí. Družstvo nepostoupilo do play off mezi 4 nejlepší kluby a obsadilo tak v letošním ročníku konečné 6. místo.

 

Letošní ročník byl pro nás zcela zlomový. V loňském ročníku jsme byli absolutně nejstarším družstvem extraligy a spíše raritou, když v družstvu startovali naši veteráni např. Radim Schoffer (43 let), Martin Holý (39 let), Dušan Koza a Roman Martínek (38 let), Jan Štefánik (35 let) a další. Jsme se letos rozhodli dát prostor našim mladým odchovancům, nyní ještě juniorům či dokonce dorostencům a vyzkoušet jak obstojí mezi mužskou elitou ČR. První kolo jsme pořádali doma a tak všichni „staří“ zůstali na lavičce a na tatmi se postavilo družstvo „mladých“, kteří nás od první chvíle nenechali na pochybách, že chtějí pokračovat v úspěších, kterých dosahovali v dorostenecké lize, kde v posledních letech paříme k nejúspěšnějším klubům. Ve skupině „A“ podlehli pouze loňskému vítězi extraligy, družstvu Liberce a všechny své zbylé protivníky dokázali porazit. Jako nováčci a nyní nejmladší družstvo Extraligy, tak obstáli na výbornou. Stejný výkon podali i ve druhém kole turnaje, který se konal v Hradci Králové a rozhodli tak, že postupují mezi 4 družstva, která se utkají o Play off, což byl neočekávaný úspěch. Přestože v tomto náročném třetím kole svým soupeřům podlehli podali skvělý výkon a dovedli i zde mezi špičkou bodovat. Trenér Lukáš Rak hodnotil jejich výkon slovy „Pokud tento mladý tým (nejstarší T.Kohn 21 let) vydrží a bude na sobě pracovat, má baníkovská extraliga předpoklad, že finálová skupina bude minimálním výsledkem! „.

Zpráva trenéra z 3. kole extraligy [více…]

 

Extraliga mužů po 3. kole:

 

Finálová skupina:

 

1. Judoclub Liberec – postup do Play Off

 

2. Sokol Praha Vršovice – Postup do Play Off

 

3. SKKP Brno

 

4. 1.JC Baník Ostrava

 

Judoclub Liberec, Sokol Praha Vršovice, Judoklub Olomouc a USK Praha se utkají 13.10.2013 ve finále EXTRALIGY 2013 v rámci sportovně kulturní a chritativní akce JUDOSHOWCUP [více…]

SKKP Brno končí letošní Extraligu na 5. místě a 1. JC Baník Ostrava na místě šestém

Sestupová skupina:

 

1. JC Plzeň

 

2. A.S.A. Litoměřice

 

3. PSK H. Králové

 

4. Sokol H. Králové

Všechny 4 týmy sestupové skupiny se utkají ještě v jednom kole, které se bude konat 12.10.2013 v Hradci Králové. Poslední tým sestupové skupiny pak sestoupí do I. ligy. a vítězný tým I. ligy postoupí do Extraligy 2014.