Sdílej přes:

Návštěva Judo Club Grand Rouen

SETKÁNÍ S FRANCOUZSKÝM TÝMEM  ROUEN 9. – 11.7 2012
  

Ve dnech od 9.7 do 11.7 jsme v našem klubu 1.JCBO hostili francouzský tým 15-ti závodníků a třech trenérů s Rouenu. V průběhu celého pobytu nám byla nápomocná překladatelka Agátka J, která byla nejdůležitějším článkem komunikace mezi námi.

                                                                                                

Prvního dne se zůčastnilo15 závodníků z Rouenu, 10 závodníků 1jcbo a 5 závodníků z Opavy. Trénink na tatami probíhal hodinu a půl a byl založený na judo a randori. Zahřívací část (rozcvičku) vedl trenér Šeděnka, učikomi a randori (Já J ) a uvolnění trenérka Najsrová (Dudová). Po tréninku byla připravená večeře a po večeři se francouzští přátelé přemístili na hotel, aby si mohli odpočinout od náročné a dlouhé cesty a připravit se na náročný druhý den.

 

Druhý den začal o půl desáté tréninkem, zde se již počet závodníků 1jcbo snížil, ale přibyl jeden závodník z Českého Těšína, takže byl počet neustále +/- vyrovnaný. Trénink byl pod vedením francouzského trenéra a zaměřili jsme se na techniky na zemi. Zde jsme pracovali s pozicí ukeho mezi nohama a na závěr byly randori. Po tréninku jsme šli na oběd a na jednu hodinu jsme měli domluvenou prohlídku Dolu MICHAL, kde se děti mohli dozvědět více o životě a tvrdé práci na Ostravsku. Zde jme si pozvali odbornici na francouzštinu paní Hanu Gelu, která nám pomohla s překladem odborného textu a ještě v průběhu celého odpoledne vytvořila krásné fotky. Po návštěvě dolu a vzájemné dohodě, jsme se přemístili na Masarykovo náměstí, kde si děti nakoupili dárky a poté jsme vyrazili na trénink. Trénink oproti prvotnímu plánu byl asi o dvě hodiny posunutý, ale většina absolvovala celý program s námi, takže se mohlo hladce pokračovat dále. Odpolední trénink pod vedením druhého francouzského trenéra byl zaměřený na postoj, konkrétně na boj o úchop (kumikatu). Oba tréninky byly velice zajímavé a mě osobně se hodně líbily.  Po večeři jsme se přemístili do Aquaparku Olešná, kde si děti zařádili a odpočinuli.

 

Třetí poslední den jsme se setkali v devět hodin ráno a absolvovali jsme trénink ve formě sportovních her na tatami. Trénink se skládal ze tří částí, vždy tým Čechů proti Francouzům. První část se skládala z fotbalu, kde jsme Francouzům podlehli 3:1. Druhá část byla hra na přetahovanou lanem, zde jsme se stali vítězi my v poměru 3:0. A v poslední části jsme si zahráli ragby a opět vyhráli naši hosté.

 

Zhodnocení: pro mě osobně to byla velice milá a užitečná zkušenost, jak po trenérské tak i organizační stránce. Jsem za tuto příležitost velice vděčná a odnáším si několik dobrých rad: Francouzi jsou milí lidé a já si musím zlepšit angličtinu J. Jinak si myslím, že vše hladce proběhlo podle plánu a bez zjevných potíží.

 

Dále bych chtěla poděkovat všem závodníků, kteří se v průběhu těchto dnů zúčastnili, ti pomohli vytvořit vhodnou a příjemnou atmosféru v průběhu tréninku a volného času. Také velké a důležité dík patří našim oběma překladatelkám, jejich přítomnost jsme ocenili jak my trenéři tak i francouzští přátelé. Poděkování posílám také paní Frankové, která nám zajistila krásné věci jako dárky pro francouzský tým.

Děkuji všem zúčastněným a hlavně i trenéru Martínkovi, který mi byl po celou dobu nápomocný v organizaci.

 

Boháčová Michaela

Fotogalerie [více…]