O judo je v Ostravě obrovský zájem !!!

Jen těžko se chce věřit skutečnosti, že před dvanácti lety byl 1. Judo Club Baník Ostrava téměř v úpadku a dnes zažívá doslova renesanci. Stále rozšiřuje svou působnost po celém městě a má dnes již 6 středisek rozesetých po celé Ostravě. Navštěvuje ho téměř 500 mladých judistů a judistek, kteří se učí komplexní pohybové dovednosti, které se v dnešní sedavé době již moc nevidí. Mnohé děti zaujme soutěžní činnost jiné třeba studium techniky. Klub nabízí aktivitu pro každého a možná právě proto je tak úspěšný. Každý je vítán, neboť je u nás jak účastník Mistrovství Evropy tak mladý trenér asistent a oba si spolu dobře rozumí. V loňském roce se podařilo zahájit sport pro děti do školek, kdy klub začal spolupracovat se 7 vybranými mateřskými školkami a tím se podařilo zaujmout dalších 100 dětí.

Přesto se věnujeme také soutěžnímu judu kde se v posledních letech řadíme ke špičce v České republice a naši svěřenci se stále více začínají prosazovat i v zahraničí. Účastníme se mnoha turnajů republikových i zahraničních jen za 1. pololetí naši svěřenci vybojovali 98 zlatých, 150 stříbrných a 297 bronzových medailí a to od těch nejmladších, kterým je sotva 7 let až po seniory, kteří letos slavili teprve :o) 65 let. Mezi nejcennější úspěchy letošního půlroku patří vítězství Michaela Rašky a 2. místo Kateřiny Macháčkové na turnaji Evropského poháru žáků v Maďarském Gyoru, 5. místa Dominika Lukáše a Lukáše Seleckého z turnaje Evropského poháru dorostenců ve Španělské Coimbře, 3. místo Jiřího Černoty z mistrovství Evropy veteránů z Paříže a 5. místo Adély Szarzecové (Třinec -členka SCM Ostrava) z mistrovství Evropy kadetů v estonském Talinu. Neméně úspěšní jsme byli v soutěžích družstev, kde jak družstvo dorostenců, tak extraligové družstvo mužů postoupilo ze skupin a boudou tak v podzimních kolech bojovat s dalšími 5 úspěšnými kluby o medailové příčky. Zatímco u dorostenecké kategorie máme možnost hattricku neboť minulé dva ročníky jsme se stali mistry tak u extraligového mužstva již postup mezi 6 nejlepších družstev považujeme za obrovský úspěch. A to proto, že družstvo je složeno hlavně z našich vlastních odchovanců a letos poprvé nestartoval nikdo z našich „old“ judistů na, kterých extraliga do loňska stála. Dnes toto nejmladší extraligové družstvo ukázalo svou sílu a vzhledem ke svému nízkému věku (startují v něm převážně naši junioři) má obrovskou perspektivu. Klub tak začíná sbírat ovoce své dvánácti leté práce s mládeží.

Rádi, bychom všechny Ostravany pozvali na podzimní akce kde mezi největší bude určitě patřit „MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY“ v kategorii Veteránů, které se bude konat 21.9.2013 v hale Sareza na Hrušovské ulici v Ostravě Přívoze za účasti cca 120 závodníků z 10 států. 23.11.2013 se v hale Sareza na Hrušovské ulici v Ostravě- Přívoze bude konat Přebor České republiky mlaších žáků a žákyň. Jelikož v této věkové kategorii jsme v posledních letech velmi úspěšní i letos očekáváme skvělé výsledky, které budou určitě podpořeny vynikající atmosférou. Hned týden na to 30.11.2013 se zde bude konat finále dorostenecké ligy, kde se naše družstvo pokusí potřetí v řadě obhájit titul. Proto budeme rádi, když nás ostravské publikum na tyto akce přijde povzbudit.

Prázdniny budou naše děti trávit jak na soustředěních, tak příměstských táborech. Hned ze začátku prázdnin měli například možnost poznat nové kamarády z Francouzského klubu Rouen s kterým jsme navázali přátelství a družstvo mladých nadějných judistů navštívilo Ostravu druhý červencový týden. Celý srpen pak zajišťujeme pro zájemce program a to od zahraničního campu v Polsku ve spolupráci s klubem AZS Opole v rámci projektu podporovaného Evropskou unií, přes tábor v Beskydech až po příměstský tábor pořádaný v našem středisku na mjr. Nováka v Ostravě Hrabůvce.V září pak zveme všechny děti do našich středisek, aby si zkusili zahrát si na Judo a našli nové přátelé na celý život, tak jak se to podařilo třeba nám!