Sdílej přes:

Podaří se dorostencům Baníku uspět i v letošním ročníku ligové soutěže?

Dorostenci Baníku v plné přípravě na vyvrcholení sezóny:

Dorostenci 1.JC Baník Ostrava počátkem září zahájili ostrou přípravu na vyvrcholení podzimní části sezóny a to především na 1. a 2. kolo finálové skupiny celostátní dorostenecké ligy a na Mistrovství České republiky.

V současné době se část dorostenců vrátila ze soustředění z bulharského judo klubu ve Slivenu. Druhá půlka se připravovala v domácím prostředí na hale Sareza. Na konci září odjíždí celý ligový tým na dolaďovací soustředění na Ostravici, kde tradičně využijeme velmi dobré podmínky k tréninku v hotelu Freud a také regeneraci v hotelu Odra. Myslíme si, že klukům tento i když krátký, ale intenzivní camp velmi prospěje, protože nebude dlouhý a  bude především zaměřen na judo, na technicko –  taktické vedení boje a taktéž velmi spoléháme na stmelení celého družstva v jeden neporazitelný, zdravý a sebevědomý tým.

Třetí kolo dorostenecké ligy se uskuteční v termínu 6.10.2012 v Prachaticích a finálové kolo, které definitivně rozhodne o letošním celkovém pořadí družstev bude hostit Ostrava. Poslední rozhodující kolo proběhne v termínu 10.11.2012 v hale Sareza v Ostravě Přívoze a budeme mít tedy výhodu domácího prostředí.

1. JC Baník Ostrava bude obhajovat prvenství z loňského roku, které získal po celých 19 letech. Vůbec se, ale netajíme tím, že i letos chceme v celé soutěži dominovat a titul Mistra České republiky obhájit, což určitě nebude jednoduché. Zatím co loni se nám favority povedlo překvapit svou připraveností, vůlí a nasazením, letos to musíme být my kdo nenechá nic náhodě a poctivou přípravou, pílí a cílevědomostí půjde tvrdě za svým cílem, protože udržet se na špici je určitě mnohem těžší úkol. Co se týče naší sestavy, družstvo je poskládáno opět jako v minulých letech především z domácích závodníků. Úspěchu jsme však dosáhli i za pomoci kluků z našich spřátelených judo klubů, převážně z našeho okolí. Předpokládáme jako v minulých kolech účast závodníků z klubů:  TJ Slezan Opava , SKP Ostrava , TJ Ostrava, TJ Baník Karviná, MěP Ostrava a JC Kladno.

Předběžná sestava 1.JC Baník Ostrava :

50kg : Patrik Vilímek , Ondřej Mičan (TJ Ostrava)

55kg : Patrik Lukáš, Dominik Lukáš, Michal Václavík (Mě Pol. Ostrava)

60kg : Lukáš Selecký, Lukáš Janulek (SKP Ostrava), Jan Pátek, Petr Tempír

66kg : Daniel Tatarin, Jan Petzuch (oba TJ Slezan Opava), Jiří Svoboda, Jan Slánička, Marek Ochman

73kg : František Šmehlík , Vojtěch Bezruč (SKP Ostrava)

81kg : Michal Voňavka (JK Kladno), Jiří Bodnár (Baník Karviná) , Nicolas Reineke (TJ Slezan Opava)

90kg : Tomáš Kotyk, Libor Skyba (TJ Ostrava)

+90kg : Jakub Král

Konečná sestava bude záležet na aktuální formě a hmotnosti závodníků, proto může doznat ještě značných změn. Pevně také věřím, že se nám konečně vyhnou na jaře tolik početná zranění a nemoci a konečně budeme moci nastoupit v plné sestavě. Jsem hrozně rád, že po vleklém zranění kolene se do sestavy vrátí Patrik Lukáš, který už trénuje naplno a může být tak jako v minulých letech oporou našeho družstva. Věřím že i kotník Libora Skyby se zdárně hojí a Libor bude připraven na ostré finálové boje. Pevně doufám , že i ostatní kluci si udrží své zdraví a budou moci všichni naplno reprezentovat náš klub v dorostenecké lize a dobýt pro Ostravu další vavříny.

 

Trenér dorosteneckého družstva Dušan Koza