Sdílej přes:

Pozvánka na I. kolo skupiny „B“ dorostenecké ligy 2011

    V sobotu 19.2.2011 v hale Sareza v Ostravě Přívoze v 11.30 hod, proběhne zahájení I. turnaje letošní sezóny dorostenecké ligy 2011.

    Soutěž sestává celkem ze čtyř turnajů z tzv. jarní části, která má dvě kola. První proběhne tuto sobotu v Ostravě a druhé 30.4.2011 v Jičíně. Po těchto dvou kolech se na podzim utkají první tři družstva obou skupin ve dvou kolech (turnajích) o titul mistra České republiky.

    Dorostenecké družstvo Baníku Ostrava v loňské sezóně po 17 tetech získalo bronzovou medaili. Vloni však družstvo patřilo spíše k těm věkově mladším, takže zatím co ostatním některé základní opory odešly do juniorské kategorie v baníkovském družstvu zůstalo jádro týmu prakticky beze změny. Proto, bychom rádi loňský výsledek přinejmenším zopakovali. Družstvo bude v sobotu trošku oslabeno v hmotnostní kategorii do 50 kg kde jsou zraněni Lukáš Janulek a Dominik Lukáš. Petr Konopka, který startoval v družstvu Baníku Ostrava, které se stalo vicepřeborníkem starších žáků, je jistě adekvátně nahradí. Lavičku náhradníků začnou zahřívat někteří ze starších žáků, kteří se perfektně předvedli na Velké ceně Ostravy minulý víkend a určitě by rádi potvrdili své kvality i v této náročné soutěži. Podle vývoje turnaje se pak rozhodne, zda někteří dostanou šanci nebo si na svůj první start budou muset počkat v některém příštím kole. Pokud chceme myslet na nejvyšší příčky, nemůžeme nic riskovat a chyba v této části turnaje může mít v budoucnu následky, protože za konečné pořadí z jarní části obdrží postupující kluby tzv. bonifikaci, což jsou body se, kterými vstupují do finálových bojů v podzimní části sezóny. Přesto je nezbytné, aby mladí nasbírali co nejvíce zkušeností a alespoň nasáli atmosféru této soutěže.

    I ostatní, však udělali jistě kus práce. Začíná nová sezóna a určitě dojde v klubech k několika zásadním přestupům. Je těžko prognózovat, ale můžeme očekávat, že ve skupině to bude hodně těžké. Máme zde loňského vítěze dorostenecké ligy JK Olomouc, kterému sice odešly některé loňské opory týmu do juniorské kategorie, přesto zůstává však Olomouc velmi silným týmem disponujícím dalšími mladými nadějnými judisty. Také máme ve skupině již stálici v předních umístěních, tradičně dobré Železo Hranice, které mělo v loňském roce snad nejmladší tým, který byl tak odchodem nejstaršího ročníku v této věkové kategorii nejméně ovlivněn a proto může být letos velkým překvapením. Také SK KP Brno, které skončilo čtvrté, tedy pouze příčku za domácím Baníkem Ostrava a SKP judo Jičín, který nám nesedí a v loňském roce jsme s ním svedli několik vyrovnaných bojů, ve kterých rozhodli, jen některé drobné okamžiky nemůžeme podceňovat. Ve druhé skupině pak očekáváme, že v bojích o postupové příčky budou dominovat, hlavně loňský vicemistr JC Plzeň spolu s tradičními českými rivaly USK Praha a A.S.A. Litoměřice.

Přijďte se tedy podívat na utkání skupiny "B" kde se v prvním kole utkají družstva :

SKP judo Jičín

JK Olomouc

Železo Hranice

SK KP Brno

1. JC Baník Ostrava