Sdílej přes:

Právě skončené přebory a mistroství České republiky skončili pro baníkovské judo velmi úspěšně

Družstvo dorostenek ve složení : Viktorie Kuncová, Natálie Filipcová, Zuzana Janiczková, Alena Chwastarzová, Alžběta Škrobánková, Nikola Šimková, Kristýna Polášková, Adéla Martínková, Helena Szokalová a Eva Ondrašíková skončili v konkurenci osmi výběrů na krásném 3. místě, když v těžkých bojích porazilo výběry Jablonce nad Nisou 6:1, SK Judo Teplice 7:0, Start Kolín 5:2 a přemožitele našlo pouze v jediném utkání s JC Olomouc v poměru 1:6.

Gratulujeme k této veliké medaili, která je v této soutěži družstev dorostenek první v novodobé historii našeho klubu. Holky překonaly veliký milník a splnili stanovený cíl.

Další družstvo, které reprezentovalo náš klub, ale též jako všechny složené družstva také náš Moravskoslezský kraj byl výběr starších žáků. Družstvo ve složení: Filip Koloušek, Šimon Filipec, Šimek, Luděk Kubíček, Dominik Pelikán, Daniel Kordula, Lukáš Mojžíšek, Adam Vosáhlo, David Vosáhlo, Ondřej Štefánik, Matěj Kresta, Jan Moravec, Jan Král, Tomáš Pavlica, Jan Zuščák, získalo po velmi dramatickém a napínavém vývoji zaslouženě titul Přeborníka České republiky pro rok 2015. Gratulujeme a moc se radujeme z tohoto úspěchu.

Výběr holek v kategorii starších žaček se také podařilo složit, a máme velikou radost, že holky nakonec hrdě a velmi dobře reprezentovali nejen sami sebe, ale také své kluby.

Družstvo starších žaček ve složení: Markéta Hýlová, Eliška Chmelařová, Barbora Havlíčková, Viktorie Kuncová, Kristýna Ďurinová a Karolína Pavlasová se v celkovém hodnocení umístilo na pátém místě. Holkám jistě patří veliký dík za bojovnost a statečnost, kterou prokázali.

Nutno podotknout a nutno poděkovat našim spřáteleným klubům, které využili naší nabídky a poslali holky s námi do bojů. Jsou to kluby Pionýr Bohumín, TJ Ostrava, Slezan Opava, SKP Ostrava a DDM Třinec.

Velmi si této spolupráce vážíme a věříme v další prohlubování a ve společnou cestu pro náš cíl, kterým jistě je pozvednout moravskoslezské judo na úroveň, kterou si jistě právem zaslouží.