Sdílej přes:

Přijďte povzbudit naše závodníky !!!

Závodníci 1. JC Baník Ostrava, nově i v 1. lize mužů. Své „antré“ si odbudou před svými fanoušky na domácím tatami.

1. JC Baník Ostrava, který má největší tradici z judistických klubů v našem kraji, můžeme také symbolicky považovat za klub nejmladší, neboť na přelomu milénia, okolo roku 2000 prožíval klub historicky nejhlubší krizi za celou dobu své existence, kdy došlo k postupnému totálnímu rozpadu klubu. To vyburcovalo hrstku nadšenců, kteří začali pracovat na jeho znovu vzkříšení, téměř od nuly. K této hrstce se začali postupně přidávat další a další dobrovolníci, ať už z řad bývalých členů nebo noví nadšenci, kteří usilovně a tvrdě pracovali pro dobro věci. Zhruba po patnácti letech této usilovné a systematické práce se klub dostal opět na pozice, které znal z minulosti. Stal se druhým největším klubem ČR a dokázal si vybojovat zpět účast, jak v dorostenecké lize, tak také v nejvyšší soutěži Extralize mužů a stal se tak aktuálně jediným zástupce našeho kraje v této nejvyšší soutěži. Nyní se našim svěřencům podařilo probojovat se také do druhé nejvyšší soutěže a to 1. ligy mužů. I zde jsme jediný zástupce našeho kraje. Od letošního roku tedy budeme jako jediný klub v České republice soutěžit ve všech třech tipech dlouhodobých soutěží, které jsou pod hlavičkou Českého Svazu juda pořádány, tedy Dorostenecké lize, 1. lize mužů a Extralize mužů.

1. kolo skupiny „B“ 1.ligy mužů, proběhne v sobotu 30.4.2016 v hale Sareza v Ostravě Přívoze. Zahájení soutěže je naplánováno na 12.00 hod. Naši borci se zde utkají s týmy Jičína, Olomouce „B“, Hradce Králové a Hranic. Jsme zvědavi jak se naši závodníci jako nováčci této soutěže uvedou. Přijďte naše závodníky povzbudit a vytvořit jim skvělou domácí atmosféru, budou to jistě potřebovat.

Palce budeme také držet Extraligovým borcům. 1. kolo této nejvyšší soutěže proběhne souběžně a bude se konat v nedaleké Mohelnici, kde se utkáme se závodníky klubů Liberce, Olomouce, Brna, Litoměřic a Mohelnice.

 

V Ostravě se můžete těšit na sestavu závodníků ve složení :


Pavel Kohn (hmotnostní kategorie do 60kg)

 

Profil závodníka

 

 


 

 

Tomáš Kohn (hmotnostní kategorie do 66kg)

 

Profil závodníka

 

 


 

 

Jan Pátek (hmotnostní kategorie do 73kg)

 

Profil závodníka

 

 


 

 

Matyáš Otto (hmotnostní kategorie do 81kg)

 

Profil závodníka

 

 


 

 

Marek Ochman (hmotnostní kategorie do 81kg)

 

Profil závodníka

 

 


 

 

Tomáš Pustějovský (hmotnostní kategorie do 90kg)

 

Profil závodníka

 

 


 

 

Michael Raška (hmotnostní kategorie do 100kg)

 

Profil závodníka

 

 


 

 

Jakub Král (hmotnostní kategorie nad 100kg)

 

Profil závodníka