Sdílej přes:

Proběhla velká cena Ostravy – Český pohár 2012

O víkendu 11. – 12. 2 2012 proběhla v Ostravě pro judisty velkolepá akce pod organizací našeho klubu 1. Judo Club Baník Ostrava a to

Grand Prix Ostrava – Český pohár 2012

v judu. Akce se zúčastnilo celkem 796 závodníků s různých zemi. GP Ostravy se zúčastnili závodníci jak s České republiky, tak z Polska (Varšava, Bytom, Opole, Rydultowy, Bielsko Biala, Tarnowskie Gory a Krakow) a Slovenska (Bratislava, Bánská Bystrica, Martin, Žilina, Dubnica nad Váhom a Lučenec).  Akce se setkala s velmi pozitivním ohlasem a lze předpokládat, že se zařadí k nejúspěšnějším podnikům letošního roku. Podařilo se ji technicky dobře zvládnout a díky velké konkureci měla vysokou sportovní úroveň. V sobotu se na tatami potkaly dorostenky a dorostenci, juniorky a juniorky. Neděle byla pak v režii mladších a starších žáků a žaček

Sobotní výsledky pro náš klub přinesly několik krásných umístění. Mezi dorostenci jsme se dvakrát dostali na stupně vítězů. Ve váze do 60 kg se na 3. místě umístil Selecký Lukáš a ve váze nad 90 kg skončil na 2. místě Král Jakub. Dále se umístili na 5. místě dorostenci, do 50 kg Vilímek Patrik a do 66 kg Slánička Jan. Dorostenky měli ze strany našeho klubu menší účast a v této kategorii byla velkým překvapením Chwastarzová Alena, která je věkem ještě starší žačka a hned první zkoušku ve vyšší věkové kategorii zvládla na jedničku, když se ji podařilo porazit všechny své soupeřky a obsadit tak nejvyšší příčku v hmotnostní kategorii do 52 kg.

Naši junioři se na stupně vítězů dostali celkem čtyři. Vítězem hmotnostní kategorie do 100 kg se stal Pravda Jan. Na druhá místa se probojovali  ve váze do 66 kg Šmehlík František a v hmotnostní kategorii  nad 100 kg Polášek Dominik. A 3. místo obsadil v hmotnostní kategorii do 90 kg Hefka Jan. 5. místo obsadili do 66 kg Svoboda Jiří, do 90 kg Kotyk Tomáš a do 73 kg Otto Matyáš.

Na neděli program nachystal utkání žáků a žákyň. Oproti sobotě při které se potkalo na tatami celkem 295 závodníků, se v neděli podařilo pokořit krásné číslo 500 závodníků, když startovalo celke 501závodníků. Neděle se proto stala velmi náročnou a pořadatelé i přes tak vysokou účast zvládli vše na jedničku.

A jak dopadl náš klub?

Dva naši starší žáci stanuli na stupni vítězů a to oba v hmotnostní kategorii do 60 kg. Pátek Jan skončil na 1. místě a Gřešek Vít na 3. místě. Dále se na 5. místě umístil Večeřa Jakub a na 7. místě Štrunc David. Mezi našima staršíma žačkami máme jednu malou hvězdičku, která už v sobotu dokázala vybojovat v dorostenkách první místo a toto samé umístění dokázala zopakovat i u žaček, tak že v hmotnostní kategorii do 52 kg se umístila na 1. místě Chwastarzová Alena. Dále se ve váze + 63 kg umístila na 3. místě Haničáková Lucie.

Mladší žáci měli asi největší zastoupení, ale jen někteří se v tak náročné konkurenci dokázali probojovat na medailové pozice. V hmotnostní kategorii do 38 kg se na krásné 2. místo probojoval Franek Patrik a na 3. místa obsadili Rovenský Ondřej do 55 kg a Pupakis Sotirios v hmotnostní kategorii nad 60 kg.

V poslední kategorii nejmenších závodnic a to kategorii mladších žákyň jsme dominovali. I když se závodů účastnili jen tři, tak žádnou z nich neminuli stupně vítězů. Na 2. místě se umístila ve váze do 28 kg Pracuchová Zuzana. Na příčku nejvyšší se dostali hned dvě. Do 32 kg Macháčková Kateřina a do 48 kg Martínková Adéla. A tím se zasloužili o to, že jsme se stali nejúspěšnějším klubem této kategorie.

V celkovém pořadí klubů jsme v tomto turnaji, díky zisku 6 zlatých, 6 stříbrných a 5 bronzových medailí s odskokem od ostatních zvítězili. Na druhé příčce se se 3 zlatými, 1 stříbrnou a 5 bronzovými medailemi umístil SKP Ostrava a třetím nejúspěšnějším klubem se pak stal Pro Sport Teplice se ziskem 3 zlatých 1 stříbrnou a 3 bronzovými medailemi.

Na závěr je třeba poblahopřát všem závodníkům, kteří se dostali na stupně vítězů, popřát všem zúčastněným mnoho dalších úspěchů, a těm kterým se to tentokrát nepodařilo popřát více štěstí při příštích závodech. Nesmíme také zapomenout poděkovat řediteli těchto závodů, Leoši Macháčkovi a celému realizačnímu týmu za perfektní přípravu a organizaci tohoto turnaje.